В Охтирці хочуть виділити мільйон на регулювання чисельності безпритульних тварин

25.01.2022

Для охтирчан вже стала звичною картина, коли вулицями міста бігають зграї  безпритульних тварин. Міська влада намагається регулювати чисельність собак шляхом стерилізації. Але доки безвідповідальні містяни будуть підкидувати небажаних песиків до смітників чи інших місць, де на їхню думку тварини зможуть себе самостійно прогодувати, вирішити повністю проблему безпритульних тварин в місті навряд чи вдасться. Адже опинившись на вулиці, нестерилізовані  тварини продовжують розмножуватись та збільшувати популяцію. Заходила мова й про відкриття на базі КП “Благоустрій” притулку для хвостатих, але грошей на дані цілі поки не вистачає – знизує плечима міська влада.

На чергову сесію міської ради виноситься  питання про регулювання чисельності безпритульних тварин на 2022-2026 роки.  Дане рішення має певні труднощі, серед яких  неврегульовані на нормативно-правовому рівні питання відлову, утримування, системи обліку, ідентифікації та супроводу безпритульних тварин; відсутність притулків і міні-притулків, недостатній рівень прозорості системи фінансового забезпечення питання утримання безпритульних тварин у притулку за рахунок міського бюджету,  відсутня комунальна виробничо-технічна база для ветеринарного обслуговування безпритульних тварин, транспортування, введення сучасних гуманних методів їх знерухомлення та відлову.

В Охтирці збираються вирішити проблему безпритульних тварин  шляхом одночасної стерилізації основної частини популяції, щоб народжуваність не змогла перевищити кількість загиблих тварин та недопущення безвідповідального ставлення господарів до тварин, а саме, випуску приплоду за межі домогосподарств.

Досвід європейських країн говорить, що найбільш ефективним методом контролю чисельності безпритульних тварин є метод біостерилізації самок методом оваріогістеректомії, пропаганда стерилізації домашніх тварин серед населення та покарання населення за жорстоке поводження з тваринами, в тому числі й за полишення небажаного приплоду домашніх тварин на вулиці. Масова стерилізація дозволить поступово зменшити розмноження собак на вулицях, а збільшення рівня свідомості в громадян зменшить поповнення вулиць новими сиротами.

Додатковою перевагою такого підходу є можливість взяти під контроль епідеміологічну ситуацію в місті, адже кожна стерилізована тварина в обов’язковому порядку вакцинується.

На розсуд охтирським обранцям на сесії міської ради у четвер 27 січня буде запропоновано питання затвердження Програми регулювання чисельності безпритульних тварин на 2022-2026 роки. Дана програма передбачає виділення  цільових коштів з місцевого бюджету інших залучених коштів в сумі 1 млн. 158,5 тис. грн.

У поточному році з міського бюджету планується виділити 300 тис. грн. на регулювання чисельності тварин, з них 296 тис. грн. – на біостерилізацію методом оваріогістеректомії , 3 тис. грн. – на придбання сканеру міжнародного стандарту ISO 11784/11785  для зчитування електронного мікрочіпу. Ще 1 тис. грн. планують спрямують на здійснення інформаційно-просвітницької роботи серед жителів громади.

okhtyrka.online

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: