Через коронавірус у Шосткинській громаді на самоізоляції – 22 класи, на дистанційціному навчанні – 6 шкіл

25.01.2022

Зростання захворюваності на коронавірус майже в три рази збільшилось за останній тиждень на території Шосткинської громади. Частіше хворіють не лише дорослі, а й дитяче населення. До того ж паралельно з коронавірусом шосткинців у ліжко вкладають і гострі респіраторні вірусні інфекції. Відрізнити ГРВІ від Ковіду нині можна лише здавши ПЛР тест. Все це суттєво позначилось на навчальному процесі, як саме Шостка News.City розповіли в Управлінні освіти.

Начальниця управління освіти Наталія Сергейко розповіла, що хворіють на коронавірус і учні й діти дошкільного віку і педагогічні працівники й ця цифра змінюються постійно, поки що не в бік зменшення.

«За інформацією, яку надають заклади загальносередньої освіти та лабораторний центр про підтверджені випадки захворювання на COVID-19 станом на 25 січня цей діагноз підтверджений у 19 працівників закладів загальної середньої освіти, одного працівника закладів дошкільної освіти у 26 учнів закладів загальної середньої освіти і трьох вихованців закладів дошкільної освіти», – повідомила Наталія Олександрівна.

Згідно з алгоритмом дій клас, де є підтверджений випадок коронавірусної хвороби повинен піти на самоізоляцію на два тижні з дня здачі ПЛР тесту дитиною у якої діагностували COVID-19.

Станом на сьогодні 22 класи закладів загальної середньої освіти та три групи закладів дошкільної освіти перебувають на самоізоляції

Паралельно з коронавірусом нині збільшилась в рази й кількість простудних захворювань. Причому вони за симптомами можуть бути дуже схожі зі штамом «Омікрон», який вже добрався до Сумщини й набирає обертів.

Згідно з нормативними документами якщо відсоток захворювання перевищує 20%, то клас або заклад рішенням педагогічної ради може переходити на дистанційну форму навчання.

Станом на 25 січня на дистанційній формі навчання перейшла школа №5 та гімназія, Собичевський навчально-виховний комплекс та 1-4 класи Собицького НВК. З 26 січня на дистанційну форму навчання переходять учнів школи №7,12 і ще три класи школи №1. Це ті класи де кількість хворих перевищує 20%. Щодня відбувається моніторинг кількості хворих по закладах освіти. Як пояснила Наталія Олександрівна, якщо дитина не прийшла до школи, то класний керівник після першого уроку має з’ясувати причину відсутності. Тому вже зранку у навчальному закладі наявна інформація скільки учнів і з яких причин не відвідують уроки.

За статистикою нині хворіють більше учнів середньої школи, ніж молодшої. Робота в режимі онлайн з учнями 1-4 класів набагато складніша і для педагога, і для школяра, і для батьків, зазначила очільниця освіти: “Проблема з 1-4 класами, адже дітки маленькі, їм важко навчатися дистанційно, батьки працюють, виникає проблема з ким залишити дітей. В основному за моніторингом більше дітей хворіють середньої й старшої ланки з 5 по 11 клас”.

Наталія Олександрівна переконана, що на високий рівень захворювання учнів впливає легковажне сталення батьків до незначних проявів простуди у своїх дітей: «Багато вважає, якщо хвороба проходить в легкій формі, то нічого страшного і в дома сидіти не треба. А як ми знаємо штам «Омікрон» розповсюджується дуже швидко і на початку немає таких серйозних ознак хвороби, тому це не збиває з пантелику і ми не віддаємо такої значущості тому, що відбувається, тому ця хвороба швидко розповсюджується.

Серед педагогічних працівників закладів середньої освіти 19 осіб мають підтверджений діагноз COVID-19. При цьому начальниця управління освіти зазначила, що майже 100% працівників галузі освіти вакциновані: «Хочу зазначити, що всі педагогічні і технічні працівники вакциновані. На сьогодні відсоток вакцинації по закладах дошкільної та середньої освіти становить 99,6%.

8 працівників, з яких 3 педагогічних і 5 не педагогічних не вакциновані, тому вони відсторонені від роботи згідно з нормативними документами

В закладах дошкільної освіти на самоізоляції перебуває три групи. Наталія Сергейко, ще раз звернулась до батьків з проханням не відпускати дітей до школи з найменшими ознаками хвороби: «Хочу ще раз звернутися до всіх учасників освітнього процесу, щоб ми були свідомими, тому що від нашої свідомості й від того, як ми дотримуємось карантинних заходів залежить стан захворюваності і учнів і дорослих, тому якщо у дитини є ознаки хвороби, обов’язково залишатись вдома та звертатись до сімейного лікаря і ні в якому разі не відправляти до дитячих колективів»

Від рівня захворюваності залежить чи будуть діти надалі учитися онлайн чи сядуть за парти. Нагадаємо, що на дистанційну форму навчання зазвичай всі заклади освіти переходять після рішення комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

shostkanews.city

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: