30.01.2022
Службою у справах дітей Глухівської міської ради, спільно з співробітниками ювенальної превенції та відділу поліції #1 м. Глухів Шосткинського районного управління ГУНП України в Сумській області проведено рейд, під час якого перевірені 2 розважальних заклади міста.
За результатами рейду складені 7 протоколів.
З якого віку на дітей поширюється заборона перебування у нічний час на вулицях без супроводу дорослих?
У законі «Про охорону дитинства» чітко визначено, що заборона поширюється на дітей віком до 16 років.
Стаття 20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини.
На які заклади поширюється заборона та що вважати нічним часом?
Щодо часу — тут все просто. Дітям заборонено самим перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування з 22:00 до 06:00.
Щодо закладів, то громадськими місцями вважають парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, будинки, під’їзди і сходи, дитячі та спортивні майданчики, кафе, громадський транспорт. Особливо виділені місця, які негативно впливають на здоров’я дітей, їх моральність і психіку. Це – бари, нічні клуби, дискотеки, гральні заклади, лазні, готелі, магазини з товарами сексуального характеру, алкогольної продукцією і т. д.
Хто повинен супроводжувати дитину в розважальному закладі після 22:00?
· один із батьків;
· законний представник дитини;
· особа, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.
Яка відповідальність передбачена?
За порушення вимог законодавства щодо порядку перебування дітей у закладах, де провадиться діяльність у сфері розваг, або в закладах громадського харчування, передбачена відповідальність як для суб’єктів господарювання, так і для батьків.
Посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф – від 20 до 50 неоподатковуваних
мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 гривень). За повторне порушення протягом року – від 850 до 1700 гривень.Зокрема, суб’єкти господарювання (посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадяни — власники підприємств чи уповноважені ними особи, громадяни — суб’єкти підприємницької діяльності) несуть відповідальність за ст.180-1 Кодексу про адміністративні правопорушення.
Що стосується батьків або законних представників дитини, то вперше до них можуть застосувати попередження або накладення штрафу від 850 до 1700 грн. За вчинення такого правопорушення повторно протягом року передбачено штраф від 1700 до 5100 грн.
Довідково: Дитина – це особа віком до 18 років (повноліття). Малолітня дитина – дитина віком від 0 до 14 років. Неповнолітня – з 14 до 18 років, – про це йдеться у Законі України «Про охорону дитинства».
Важливо пам’ятати!
· Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 перебувати без супроводу батьків у громадських місцях.
· Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.
· У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) у нічний час, буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (стаття 184 КУпАП).
Неделя
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи