Тамара Іщенко: Процедуру тестування на COVID необхідно спростити

01.02.2022

Новий сплеск захворюваності на коронавірус та зростання сезонних захворювань на грип та ГРВІ потребує спрощення процедури тестування, щоб люди могли максимально швидко отримати результат та зрозуміти, чим вони хворіють. Про це заявила заступник Сумського міського голови, представниця ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Тамара Іщенко.

«Сьогодні проблем із тестами немає, та й у великих містах достатньо лабораторій для проходження тестування на COVID. Але з’явилася інша проблема: через сплеск сезонних захворювань майже неможливо потрапити до сімейного лікаря, та й з високою температурою у черзі особливо не посидиш. До того ж безплатне направлення можна отримати лише у комунальних поліклініках», – зазначила опозиціонер.

За її словами, враховуючи специфіку вірусу Омікрон, варто оперативно відреагувати і запропонувати оптимальний для хворих і лікарів варіант, який спрощував би проходження тестування.

«Вартість тесту за направленням сімейного лікаря і без направлення має суттєву різницю. Може варто було б продумати серйозну систему знижок для тих, хто записується на тестування через додатки Helsi чи Дія та для малозабезпечених людей», – запропонувала Тамара Іщенко.

Ситуація із захворюваністю і в Сумах (до тисячі інфікованих за добу), і в області (до 2 тисяч інфікованих за добу) на початок лютого залишається дуже серйозною. Сумська область на другому місці після Івано-Франківської за показниками рівня захворюваності на COVID-19 і вже фактично перебуває у «червоній зоні».

«Ще одна проблема полягає в тому, що віднині медики через підвищення зарплат не отримують так звані ковідні виплати. Утім питання з їх отриманням стоїть дуже гостро, оскільки лягає фінансовим тягарем на місцеві бюджети. Через підвищення цін на енергоносії місцеві бюджети й так несуть колосальне навантаження, а тут ще вони як утримувачі медичних закладів повинні вчасно надати фінансове забезпечення медикам. Це надзвичайно гостре питання повинна вирішувати держава», – вважає опозиціонерка.

Вона підкреслила, що незважаючи на третю хвилю епідемії, рівень фінансування медицини залишається вкрай низьким.

Фракція ОП-ЗЖ у парламенті неодноразово заявляла про збільшення видаткових статей на медичну галузь, але більшість пішло на карантин. У той час, коли на місцях всі сили кидають на боротьбу з коронавірусом, вирішують питання фінансового забезпечення медиків, вчасних виплат вчителям і пенсіонерів, центральна влада від розв’язання цих проблем самоусунулася.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: