У продажу виявили крохмал із металевими фрагментами

02.02.2022

До Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надійшов лист від 28 січня 2022 року № 11.1.3-20/1533 Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, в якому зазначено, що через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 19 січня 2022 року № 2021.7139 повідомлено про виявлення металевих фрагментів (1-7 см х 0,9 мм ) у кукурудзяному крохмалі, що експортувався з Франції (виробник: Tereos Stars & Sweeteners Europe) до України (отримувач: ТОВ «Техніпром», вул. Погребняка, 22, кв.44, м. Дніпро, 49010).

Кукурудзяний крохмаль – крохмаль, виготовлений з кукурудзяних зерен. Використовується як згущувач в кулінарії, в результаті його додавання страви виходять більш м’якими і ніжними. До складу кукурудзяного крохмалю входить вітамін РР, натрій, кальцій, фосфор і деякі інші мікроелементи. Речовини, що входять до складу крохмалю прискорюють виведення з організму токсинів і шлаків, поліпшують стан судин і нормалізують процес згортання крові. Ці властивості корисні хворим з гіпертонією, недокрів’ям і з проблемами в роботі серцево-судинної системи. У кукурудзяному крохмалі немає глютену. З цієї причини його часто використовують як дієтичний продукт.

Кукурудзяний крохмаль активно використовується в косметології. Він має абсорбуючі властивості, що дозволяє використовувати крохмаль в дезодорантах і присипках.

Найперспективнішими сферами використання такого крохмалю в харчовій промисловості є виробництво концентратів супів, киселів, желе, фруктових та молочних десертів, різноманітних типів соусів, паштетів та паст, в кулінарії використовується як заміна борошна або для приготування кремів, як загусник у продуктах дитячого та дієтичного харчування.

Ознайомившись з інформаційним повідомленням, отриманим через систему RASFF, з`ясовано, що в Німеччині під час проведення дослідження кукурудзяного крохмалю було виявлено металеві фрагменти. Також відомо, що досліджуваний крохмаль різними підприємствами, які розміщені в країнах Європи, міг використовуватись як інгредієнт до соусів, супів, бульйонів і в результаті відсутності гарантії того, що частинки металу можуть усуватися в процесі виробництва, в цих країнах прийнято рішення про вилучення такого крохмалю з ринку. Але зазначений крохмаль експортувався до інших країн, в тому числі, і до України також.

Виходячи із вищезазначеного повідомляємо, що відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542) 77 90 43.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: