На Тростянеччині мати-одиначка та шестеро її дітей півроку не отримують держдопомогу

09.02.2022

Ще 8 вересня минулого року багатодітна мама-одиначка з Тростянця Юлія Веремієнко подала документи до ЦНАПу Тростянецької міської ради Сумської області для призначення її родині з шести неповнолітніх дітей державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім`ї.

Відповідно до офіційної довідки, до складу цієї родини входять: мати Юлія Василівна Веремієнко – 1980 р.н., її діти – Веремієнко Богдан – першокласник, 7 років, на два роки старший Данилко, Владислав – 11 років, він навчається у 5 класі,  Діана – 13, ходить у 6 клас, Яна – навчається у 9 класі, їй 15 років. Найстаршій Анні 17 років, вона навчається в одному із сумських коледжів, повноліття відзначатиме на день Перемоги – 9 травня. Як бачимо всі діти – неповнолітні.

Та попри це з вересня і до сьогодні жодної гривні соціальної допомоги ця родина не отримує. В державних кабінетах це пояснюють тим, що в реєстрі застрахованих осіб вказана відсутність оплати єдиного внеску  державного соцстрахування з січня по червень 2021 року. «Відповідно права на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям Ви не маєте» – значиться у відповіді начальника управління соцзахисту Охтирської РДА В. Павлюка.

Не в одному кабінеті побувала Юлія Веремієнко, щоб їй пояснили і розповіли, що треба їй зробити. Не одному чиновнику пояснювала, що формально на ній одній ця велика – мал мала менша родина. Та скрізь багатодітній матері дають одну і ту ж відповідь – «державна соціальна допомога не призначається, якщо у складі сімї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, не сплатили або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців». Тобто, маючи дітей шкільного віку, щоб отримувати соціальну допомогу, повнолітній член родини має працювати та ще й мати сплачений мінімум за три останні місяці страховий внесок.

Тож довелося підкоритися обставинам, через центр зайнятості жінка влаштувалась на роботу, сплатила з власних заощаджень страховий внесок ЄСВ сумарно навіть чотирьох місяців. Маючи такі документи, родині мали б із вересня перерахувати соцдопомогу і виплатити. Але митарства багатодітної родини ще тривають.

“У мене на сьогодні за чотири місяці всі податки поплачені, а коли я дзвонила на урядову «гарячу лінію», мені сказали, що досить і трьох місяців, коли поплачені пенсійний і військові податки. І все рівно мене «пуляють» в державних кабінетах Охтирського управління і Тростянецького відділення соцдопомоги, пропонують знову збирати документи, обіцяють і виплати не раніше … червня. А на  що утримувати таку родину? Треба ж чимось дітей годувати щодня. Дома дров`яний котел, знову з треба поповнити запаси дров, щодня треба зранку його розтопляти, щоб коли діти повертаються з школи, у хаті було тепло. Ми завжди повесні купляємо молодняк птиці, ростимо його, щоб було на столі м’ясо. А за що купляти? А менших дітей із школи забирати щодня. І на роботу бігти. Хоч розірвись”, – розповідає Юлія Веремієнко.

Раніше такі ситуації могла вирішити районна комісія при держадміністрації. З 1 липня 2020 року їх ліквідовано. Останній візит до Тростянецького відділення Охтирського управління соцдопомоги вселив надію у жінки – у неї вже не вимагали довідки про сплату ЄСВ, а просто попросили принести копії власного паспорту та свідоцтв про народження дітей.  Жінка в шоці – навіщо їй тоді морочили голову весь цей час? Адже по суті родина з семи чоловік, маючи офіційно одного, точніше одну, годувальницю, з серпня минулого року не отримують соціальної допомоги від держави.

Юлія Веремієнко розповідає, що в разі, якщо вона встигне до 15 лютого ті документи надати в управління соцзахисту, то соціальну допомогу їй почнуть платити з березня. І це вже для неї, як порятунок. Та якби у владних кабінетах знову не почали щось “крутити”? Цього багатодітна мати найбільше боїться.

ntgazeta.com.ua

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: