На Глухівщині доукомплектовують бригади тероборони

17.02.2022

В Україні від початку року запрацював закон про основи національного спротиву. Тепер формуються Сили територіальної оборони, які у разі військової загрози виконуватимуть завдання у межах своєї місцевості. Журналісти «НЕДЕЛИ» дізнавалися, як це відбувається на Глухівщині.

У теробороні можна служити за контрактом, а можна перебувати в резерві. Про це розповів т.в.о. начальника 1-го відділу Шосткинського територіального центру комплектування та соціальної підтримки в Глухові Олег Лимаренко.

Перший варіант – це коли військова служба стає офіційною роботою. Другий – людина працює за своєю спеціальністю, але за необхідності долучається до навчань тероборонівців. На цей час за нею залишається посада та зарплата за основним місцем роботи, також доплачують за збори в теробороні залежно від військової посади. Окрім цього, міністерство оборони за час, коли громадянин був на навчаннях тероборони, відшкодовує установі, у якій він працює, кошти за пропущені ним робочі дні.

– Через те, що тероборона стала окремим підрозділом збройних сил, то ті, хто проходять службу за контрактом, отримують таке саме забезпечення, як і військовослужбовці, – розповідає О.Лимаренко.

Глухівчанин Олександр Мірошниченко – резервіст підрозділу територіальної оборони. Чоловік працює науковим співробітником у Національному заповіднику «Глухів», а разом з тим у кінці минулого року вирішив піти до резерву в лави тероборони, підписавши контракт на 3 роки.

– Мене з 2015 року постійно залучали до навчань резервістів, проходив вишкіл у Глухові, Шостці, у танковій частині у Гончарівську та інших місцях. Тому коли запропонували офіційно підписати контракт на резерв, погодився. Вважаю, дуже важливо, аби в кожному регіоні були підрозділи тероборони, які могли б захищати конкретно свою місцевість, – говорить він.

У контракті зазначено, що у випадку військової агресії резервіст має прибути до військової частини за викликом.

– Нас вчать охороняти громадські об’єкти – міські, районні ради, забезпечувати стабільну психологічну ситуацію серед населення. Також у наші обов’язки входить будування та охорона блок-постів на дорогах, виявлення диверсійних груп, але не боротьбу з ними. При необхідності можуть залучити, наприклад, для зачистки лісу, але у складі професійних загонів збройних сил, -поділився Олександр.

Службовці тероборони зазначають, що всі вишколи дають дуже вагомий багаж необхідних навичок. Багато хлопців не приховують, що тут вони навчились більше, аніж під час служби в армії.

– У Гончарівську, наприклад, ми щодня отримували нові навики володіння різноманітною зброєю, – ділиться О.Мірошниченко.

Глухівський військкомат комплектував і шосткинський, і сумський батальйони, за штатом у кожному до 10 чоловік. Військова частина А7319 розташована в м. Шостка. Глухівська частина, яка раніше базувалась у військкоматі, тепер – у Степанівці Сумського району.

– На цей час у шосткинському батальйоні тероборони не вистачає таких посад: сержант (фінансова виконавча частина), бухгалтер та водій-електрик. Решта укомплектовані, – додає О.Лимаренко.

Звернень від жителів Глухівщини, які бажають записатися в тероборону, було багато, але потрапити туди, як виявилось, можуть не всі, а ті, хто відповідає певним вимогам. Людина не повинна мати судимостей. Збирається увесь пакет документів громадянина в особову справу. Далі проходить попередній психологічний відбір на придатність до військової служби, а також надається довідка з військово-лікарської комісії.

Під час психологічних тестів виявляються шкідливі звички кандидата, стресостійкість, перевіряється рівень інтелекту, стану агресії та ін.

Перевагу в теробороні надають людям, які мають досвід служби в ЗСУ чи інших силових структурах, але загалом працюють і з тими, хто бажає в разі необхідності захищати Сумщину.

За консультацією про вступ до лав тероборони слід звертатися до колишніх військкоматів, які тепер іменуються центрами комплектування.

Перший відділ Шосткинського РТЦ та СП у м. Глухів розташований по вул. Києво-Московська,31, тел. 05444-2-26-10.

Ольга Медвідь, «Неделя»

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: