22.02.2022
12 тис. аудіокниг доступні для читачів сумської бібліотеки. 22 лютого в міській бібліотечній філії №17 презентували аудіозібрання Анатолія і Дар’ї Сассів. Книги призначені в першу чергу для людей з вадами зору, але взяти їх може кожен охочий.
Олеся Малоштан — волонтерка, читала текст української письменниці Ніни Фіалко для аудіокниги. Жінка розповідає: “Було дуже цікаво спробувати себе, чи вийде в мене. Я почала читати не дуже гарно, і ми переписувались, і не один раз переписувались, бо якщо чесно, текст важкий. Взагалі досвіду такого немає, просто я люблю читати, а це, так би мовити, досвід”.
Спробувати себе в начитуванні книжок запрошують всіх охочий, — розповідає Анатолій Сасса. Спочатку, каже він, диктори не були потрібні – збирання бібліотеки починали з оцифрування радянських записів.
Анатолій Сасса – голова ГО “Ініціативи Слобожанщини” говорить: “Я збирав по всім бібліотекам всієї України, по всій системі УТОС, в кого збереглися книги, це з різних міст. І дуже непогано збереглася от у Ромнах, в системі УТОС, і там вони мені надали російськомовні відцифровані майже всі, а україномовних дуже мало”.
Радянську апаратуру, яка б змогла читати старі бобіни, теж збирали по всій українській системі УТОС. Потім виграли грант на закупівлю записувальної апаратури – і почали записувати українських авторів. Тепер, розповідає пані Дар’я, важливо зробити ці книги доступними, адже відвідування бібліотек – це один зі шляхів соціалізації людей з порушенням зору.
Дар’я Сасса – координаторка ГО “Ініціативи Слобожанщини”: “Аудіокниги – це основне джерело інформації для людей з порушенням зору. Тобто вони займаються за допомогою аудіокниг самоосвітою, саморозвитком. Ми плануємо записувати аудіоекскурсії, аудіоподкасти”.
Філія №17 стала базовою для аудіобібліотеки Дар’ї й Анатолія тому, що тут працює інклюзивне відділення для людей з інвалідністю. Тут подружжя Сассів має офіс своєї громадської організації людей з інвалідністю по зору “Ініціативи Слобожанщини”.
Оксана Бобирь – завідувачка бібліотекою-філією №17 зазначила: “Ми дуже тісно співпрацюємо з подружжям Сассів, як з громадською організацією, у нас є навіть загальний клуб, який називається “Інфотека”.
Жінка також розповіла, що ця нова послуга для бібліотеки, вона ще є унікальною для Сум взагалі, тому що жодна бібліотека не має такого фонду, як вони. Дізнатися які книги доступні можна за телефоном, пояснили у бібліотеці.
Як сказав Анатолій Сасса, вони готові не тільки надати аудіокниги всім охочим, а й розказати, на чому краще слухати і які застосунки треба завантажити для зручності.
suspilne.media
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи