23.02.2022
Кампанію зі щеплення проти поліомієліту дітей віком від 6 місяців до 6 років, які мають порушення Національного календаря, продовжать щонайменше на два тижні. Перший етап кампанії розпочався 1 лютого цього року. Упродовж трьох тижнів планували щепити 144 тисяч дітей.
Станом на 18 лютого щеплення отримали 40 026 дітей, що становить майже 28% від запланованої кількості. «Темпи вакцинації залишаються недостатніми. Водночас високе охоплення щепленнями на першому етапі — ключова складова для подолання спалаху поліомієліту. Сьогодні діти, які не мають всіх необхідних щеплень проти поліо, у небезпеці. Проте результати перших трьох тижнів кампанії довели, що потрібен додатковий час на завершення кампанії форсованої імунізації», – заявив головний державний санітарний лікар Ігор КУЗІН.
За його словами, є низка додаткових факторів, які впливають на ефективність цієї кампанії: велика кількість неохочих вакцинуватися (у т.ч. ромське населення, представники деяких релігійних об’єднань та ін.); значне навантаження на медичну систему через COVID-19 під час проведення кампанії, адже раунд збігався у часі з піковими рівнями захворюваності на коронавірусну інфекцію; деякі неточності в мікроплануванні на попередньому етапі тощо. «Наше завдання – виявити якомога більше дітей, які мають порушення Національного календаря щеплень, або не мають їх взагалі, і вакцинувати. Адже тільки це допоможе нам здолати поліомієліт – страшну хворобу, яка повернулася в Україну», – додав головний санлікар.
Кампанію зі щеплення проти поліомієліту розпочали у відповідь на повернення вірусу в Україну. Вона відбувається у два етапи:
Етап 1. Кампанія щеплення інактивованою поліовакциною (ІПВ) дітей віком до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень.
Етап 2. Щеплення оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря.
Рішення про початок другого етапу має бути прийняте лише після успішного завершення першого етапу кампанії.
Обидві вакцини, ІПВ і ОПВ, формують імунітет до поліомієліту. ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. ОПВ формує імунітет в кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу.
Батьків закликають перевірити вакцинальний статус своїх дітей. Якщо дитина не має достатньої кількості щеплень відповідно до віку, якомога швидше звернутися до сімейного лікаря чи педіатра.
За матеріалами прес-служби МОЗ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи