За період повномасштабної війни на Сумщині зробили 26 тисяч щеплень від COVID-19

19.07.2022

За період повномасштабної війни фахівці Сумщини зробили 26 тисяч щеплень від COVID-19. За останні 2 роки спостережень фахівці визначають саме сезонне розповсюдження вірусу. Тож зараз можна без черг потрапити у пункти щеплень.

Сумчанка Наталія Штонда розповідає: “У мене закінчується термін дії другої ковід-прививки і я вирішила не чекати останнього дня і пішла і зробила дозу бустерну. Піклуюся про свій імунітет і не хочу захворіть ковідом”.

Останнім часом лікарі почали фіксувати незначне збільшення СOVID-позитивних хворих.

Олена Бойко – заступниця керівника Сумської ОВА зазначає: “Ми щодня реєструємо близько 90 випадків нових захворювань. Але говорити на сьогодні про початок якоїсь там серйозної епідемії – ще зарано. Ковід – це, по суті, сезонна хвороба. І важко говорить чи впливають на збільшення випадків еміграційні процеси. Все ж таки, це більше буде пов’язано із сезонністю і, можливо, на початок вересня ми будемо мати збільшення кількості хворих”.

За даними останніх лабораторних дослідженнь, основним штамом коронавірусної інфекції залишається Омікрон.

За словами заступниці керівника Сумської ОВА, вакцинація залишається добровільною. Але працівники органів влади, критичної інфраструктури, медицини, освіти, соціальної сфери – мають щепитися обов’язково.

“З початку активних бойових дій в області вже було вакциновано понад 26 тисяч людей. Продовжують працювати пункти щеплення. Інформація про пункти щеплення знаходиться на сайті Міністерства охорони здоров’я. Звичайно продовжують працювати і сімейні лікарі, які володіють повним спектром інформації, щодо того, які є вакцини у громаді і де краще вакцинуватися”, — розповідає чиновниця.

А ось робота мобільних бригад, які діяли до 24 лютого, поки на паузі, говорить Олена Бойко: “Доцільність роботи мобільних груп буде залежати від того, наскільки небезпечно буде розвиватися стадія захворюваності, в залежності від кількості захворюваності, в залежності від того, наскільки швидко треба охопити більшу кількість людей, яку необхідно вакцинувати. На сьогодні списки і сформовані мобільні бригади є і у разі потреби вони запрацюють у повному обсязі”.

Щеплення вимушених переселенців нічим не відрізняється від місцевих.

Вікторія Литвинова – заступниця директора Обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань говорить: “Люди можуть звернутися у будь-який пункт щеплення, додаткової, бустерної дози і пройти вакцинацію там, де вони звернулися. Переукладати декларацію не обов’язково, не потрібно. Людина може вакцинуватися там, куди вона звернулася або у найближчий пункт щеплення”.

Фахівчиня говорить, що проблем із наявністю вакцин немає: “На сьогоднішній день маємо вакцину короновак і комірнатті . Вони надходять по мірі того, як використовуються в регіонах”.

Та попри активну довоєнну інформаційну кампанію, люди плутаються у визначеннях: бустерна і додаткова доза, говорить Вікторія Литвинова: “Введення бустерної дози означає, що людині вводиться доза для підсилення імунітету. Якщо ми говоримо про додаткову дозу, то вона робиться для людей з ослабленим імунітетом. Це для людей, які можуть мати ВІЛ-інфекцію, якісь захворювання крові, які мали трансплантацію органів, І вона вводиться у значно коротший термін, ніж бустерна доза. Якщо бустерна доза рекомендується вводити у між вакцинальний період від 6 до 9 місяців, то додаткова вводиться від 28 днів до 3-х місяців. І вона є проміжковим етапом між додатковою і бустерною дозами (ред. тобто після неї буде ще бустерна доза)”.

Якщо ж людина щепилася за кордоном, аби відомості про це з’явилися у додатку “Дія”, необхідно надати довідку сімейному лікарю із місця щеплення за межами України.

suspilne.media

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: