У Ромнах люди стурбовані тим, що заплаву річки Сули роздають у приватну власність

06.08.2022

Мешканці міста Ромни стурбовані тим, що землю заплави річки Сула, яка протікає через місто, роздають у приватну власність. Власник земельної ділянки говорить, що землю отримав законно за рішенням міської ради.

Мешканець Ромен Георгій Швидко показує берег Сули, де ведеться господарська діяльність. За його словами, цю землю видали у власність місцевому підприємцю.

“Це заплава річки Сули, яка забудована даним чоловіком, яка вже привласнена. Ми вважаємо, що це привласнення незаконне, потрібно перевірити всі правоустановчі документи”, – говорить він.

Інший роменчанин – Олександр Сергієнко – говорить, що там, де ріс очерет, завозять землю з будівельним сміттям.

“Як розливається Сула – заливається водою, до річки ходили, рибу ловити, стежки отут були. Я звертався у міську раду, дзвонив у Київ в екологічну службу: звідки міряли, де берег? Там мені сказали: мають бути забиті кілочки, все має бути затверджене міською радою. Хай покажуть, де ті кілочки, де берегова зона?” – запитує чоловік.

Чоловік, якого ми зустріли на цій ділянці, назвався Олександром Ковтуном. Він показав витяг з Держреєстру речових прав, де зазначено, що у жовтні 2021 року сесія Роменської міськради надала йому цю земельну ділянку для садівництва. Тому він почав тут наводити лад: косити очерет і засипати територію землею.

Сергій Федина – депутат обласної ради, який на березі Сули влітку веде дитячу секцію з вільної боротьби. Говорить, що має сумніви, що колись на цій ділянці цвістимуть сади. “Ця ділянка природоохоронна, я сам особисто дивився на карту міста і вона там, якщо я не помиляюсь, належить до зони Р-2, яку під садівництво у приватну власність видавати не можна”, – додає він.

Згідно з переліком територіальних зон Р-2 – це рекреаційна зона активного відпочинку. На наше питання, чому у прибережній зоні була виділена земельна ділянка під садівництво і чому туди завозиться будівельне сміття, Роменський міський голова Олег Стогній сказав, що він особисто не виділяв ділянку, а цим займається міська рада. “Те, що вивезли на берег Сули – розберемося з цього приводу, і хто вивіз, теж будемо розбиратися”, – сказав він.

Згідно з законодавством, господарська діяльність в межах прибережної захисної смуги заборонена, говорить заступниця начальника обласного офісу водних ресурсів Олена Вакарчук.

“Сула – середня ріка. Відповідно до вимог водного земельного законодавства вона має прибережну захисну смугу 50 метрів. Але, з урахуванням ухилів, а це лівий берег Сули, він, як правило, більш високий, тобто, треба врахувати ухил берегової лінії, якщо він перевищує 3ᵒ, це законодавством передбачено, прибережна захисна смуга подвоюється”, – розповіла вона.

Чиновниця радить місцевим мешканцям звернутися до незалежного землевпорядника який зможе зробити висновок про те, що видана земельна ділянка входить до прибережної захисної смуги, і, якщо це підтвердиться, звертатися до міської ради.

“Якщо вони не відповідають вимогам земельного водного законодавства в плані земель водного фонду то, звісно, вони зобов’язані скасувати своє рішення”, – зазначила вона.

Олена Вакарчук говорить, що згідно з даними їхнього офісу, кількість малих річок на Сумщині за останні 15 років зменшилася у 5 разів, що вплинуло і на рівень води в середніх ріках, таких як Сула, Псел, Сейм, Ворскла. Це явище вони пов’язують, у тому числі і з безвідповідальною господарською діяльністю.

suspilne.media

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: