5 цікавих фактів про спирт

15.08.2022

Що нам відомо про спирт? Більшість із вас, мабуть, згадає його міцність на рівні 95% і той факт, що спирт можна використовувати для розтирання та приготування смачних ягідних наливок. Так, все це справді стосується спирту. Але є ще кілька маловідомих фактів, які цікаво знати. 

Сумісно з експертами компанії “Спирт-Топ”, ми ділимося з вами знаннями про цей розчин та допоможемо розширити кругозір.

Що означає міцність спирту

Відсоток міцності позначає, скільки чистого етанолу міститься у спиртовій суміші. Тобто у будь-якому спирті є вода, просто її вміст дуже малий – від кількох тисячних відсотка до кількох повних відсотків. 

У побуті абсолютно чистий спирт (майже 100%) не використовується. Найпоширеніші варіанти – медичний (95%) та харчовий люкс (96,3%). Останній, як зазначають фахівці https://spirt-opt.to/uk/, готується з зернової сировини з додаванням картоплі, проходить ретельну фільтрацію та відповідає ДСТУ. 

Всі харчові спирти підходять для виготовлення наливок, лікерів, вина.

Спирт буває різний

Спирт різних марок відрізняється. Здебільшого різниця у сировині, з якої виробляють рідину. Чим більший відсоток зерна та чим менше різних хімічних домішок, тим вищий клас та ціна. Наприклад, в Україні виробляють унікальний спирт з пшениці найвищого сорту “Пшенична сльоза”, що не має аналогів у світі. 

Спирт знайшли у космосі

Не секрет, що у відкритому космосі багато чого цікавого. Є серед різних тіл та сполук й гігантська хмара спирту. Знаходиться спиртова хмара на відстані 6500 світлових років від нашої планети. У її складі метиловий спирт, що є для людини отрутою. 

Хоча, існують у відкритому космосі й частки етилового спирту, що не дивно, адже у нього проста формула: вуглець, кисень та водень. Завдяки складним хімічним реакціям, які постійно відбуваються у Всесвіті, ці елементи об’єднуються й утворюють звичайний спирт.

Чому астронавтам не можна пити

Медичний спирт, будь-які алкогольні напої та спиртовмісні речовини (парфуми, лосьйон) заборонені на космічних станціях та шатлах. Леткі сполуки можуть призвести до пошкодження обладнання, зокрема, системи рекуперації води. Але “сухий закон” почав діяти на орбіті не одразу. Перші десятиріччя польотів супроводжувалися експериментами з алкоголем у невагомості.

Чому болить рана від промивання спиртовим розчином

Спирт – один з перших антисептиків та дезінфекторів в історії. Коли розчин потрапляє на рану, людині пече. Іноді біль сильніший за больовий синдром від самої рани. Це пов’язане з тим, що спирт зачіпає особливі рецептори, які відповідають за реакцію на високі температури. І внаслідок дії спиртової рідини вони активуються при звичайній температурі тіла й передають сигнал у мозок, що тіло “пече”.

Як бачимо, спирт – незамінна речовина у побуті, для медичних цілей та виготовлення алкоголю, яка з моменту винайдення людством обросла дуже цікавими фактами. Вивчення його корисних властивостей та розробка нових рецептів харчового спирту не припиняється й надалі.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: