Сумщина увійшла до пілотного проєкту МОЗ

24.08.2022

Пілотом передбачаються поетапні зміни в системи охорони здоров’я упродовж 2-3 років. Перший крок вже зроблено. На засіданні профільної комісії обласної ради презентували модель розвитку Сумського госпітального округу.

«Головна мета цього етапу медичної реформи − формування спроможної мережі лікарень, яка дозволить забезпечити українців якісними медичними послугами, що відповідають міжнародним стандартам та практикам. Система будуватиметься за принципом госпітальних округів. За реформою, кожна область розглядається як окремий госпітальний округ, в рамках якого лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні, загальні», – зазначив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.

Надкластерні лікарні: максимально оснащені сучасним обладнанням та надаватимуть найширший спектр послуг. Кластерні медзаклади: отримання медичних послуг при найбільш поширених хворобах.

Загальні лікарні: базові медичні послуги для пацієнтів однієї або кількох громад.

У кожній лікарні планується зробити приймальне відділення, пункт постійного базування екстреної медичної допомоги, лабораторію, аптеку, харчоблок та патологоанатомічне відділення.

«Ми також ініціювали створити й так звані «Лікарні прикордоння». Таких на Сумщині, що знаходяться в зоні ризику через війну, – сім. Стандарти їх фінансування планують змінити, підвищити і створити там хірургічні відділення. Це необхідно для екстренного порятунку життя», – підкреслив Дмитро Живицький.

У рамках реформи залишається сімейна медицина. Вводиться поняття «лікарні громад».

Так, сьогодні на Сумщині 90 закладів охорони здоров’я. Не всі з них конкурентоспроможні та можуть надавати якісні послуги. Внаслідок війни пошкоджені 11 медичних закладів, ще 2 зруйновані вщент. За попередніми підрахунками збитки від руйнації лікарень – 60 мільйонів гривень, а пошкоджених – 13 мільйонів гривень.

Уся програма розрахована на декілька років і за попередніми розрахунками вартуватиме 7,7 мільярда гривень. Кошти на її впровадження надійдуть від міжнародних донорів і Європейського банку реконструкції та розвитку. «Модель, розроблена для Сумщини, оптимальна і сформована з урахуванням доступності обслуговування населення та індивідуальних особливостей регіону: протяжність, щільність населення, дороги. Продовжуємо відстоювати інтереси Сумщини та право наших жителів на якісну і доступну медицину», – зазначив керівник обласної військової адміністрації.

Присутні члени комісії одноголосно підтримали спільне бачення. Наступний крок – розгляд проєкту на пленарному засіданні обласної ради.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: