12.10.2022
Опалювальний сезон в Охтирці розпочнеться з затримкою на місяць, приблизно з 15 листопада, прогнозує міський голова Павло Кузьменко, бо роботи з відновлення ТЕЦ ще тривають.
В одній з багатоповерхівок на вулиці Київська вибух пролунав вночі 24 березня. Пані Ірина розповідає: вдома тоді не ночували, а потім вже нікуди було повертатися. Наразі у їхньому будинку компанія-управитель проводить гідравлічні випробування тепломереж, поверхом вище порив. Тож з її квартири вода через отвори у підлозі стікає донизу.
“В мене ж тут, бачите, немає нічого. Всі меблі побиті. Немає нічого. А зараз в людей живемо, нас прихистили, а хотілося б додому. Сподіваємось, може ж зроблять, вернемось додому, дуже надіюсь, у гостях добре, а дома…” – каже Ірина Єфанова, мешканка Охтирки.
Частина мешканців не повернулася до будинку й досі, на першому поверсі у квартирі залишені речі після вибуху. Ні дверей, ні вікон немає. Навпроти ж по стояку помешкання уціліли. Пані Віра у липні повернулась до своєї квартири. Жінка придбала дві електробатареї і говорить, виїжджати більше не планує.
“Якщо квартира покинута – через деякий час вона просто буде нежила. Цього робити не можна. Стіни, якщо не опалювати, все це буде грибок, а грибок, ви знаєте, що це до бетону потрібно буде знімати”, – говорить Віра Хорошун, мешканка Охтирки.
Ця багатоповерхівка одна з п’яти у місті, яка потребує капітального ремонту. За інформацією Охтирського міського голови, до них повернулись близько 50% мешканців. До решти повернулися близько 80%. Загалом у місті централізоване опалення від ТЕЦ отримували близько 8,5 тисяч абонентів, це приблизно 20 тисяч охтирчан. Наразі, аби подати опалення містянам, над котельнею зводять накриття. На це з міського бюджету виділили 18 мільйонів гривень. Ще 6 млн додали на підключення газу.
“Держава вже заявляла, що опалення буде затримано на два тижні. Я думаю, в нас буде ще два тижні до тих. Я думаю, орієнтовно десь до 15 листопада. Хотілося б сказати, що буде щось інше, щось краще, набагато швидше, але по деяких багатьох чинниках, які від нас не залежать і, в першу чергу, це війна. А моменти, які я вважаю, під час війни повинного було б вирішуватися прямими договорами і “казначейство” повинно було б проплачувати. Хай би був визначений представник, який відповідав з держави за використання коштів. На жаль, це переклали на наші плечі і відповідальним за опалювальний сезон є міський голова, як і всі голови по всій країні, а залежить не все від мене”, – сказав Павло Кузьменко, міський голова Охтирки.
Затримка із встановленням нового газового котла пов’язана із виготовленням проєктно-кошторисної документації, пояснює міський голова. Наразі вона готова, говорить заступниця голови обласної адміністрації Олена Бойко і цього тижня має розпочатись монтаж обладнання. Тож, за її словами тепло у будинках охтирчан буде, коли середньодобова температура знизиться до восьми градусів тепла.
“Ситуація розвивається по плану. Виготовлення котельного обладнання – це досить складний технологічний процес, його обрахування, певні технічні характеристики. Більшість підприємств, які виготовляють таке обладнання, були сконцентровані саме на сході України. З цим були також пов’язані складнощі технічні, з виготовленням котельного обладнання. Але ця ситуація була вирішена: котел готовий, залишилося лише підготувати фундамент і встановити його”, – говорить Олена Бойко, заступниця голови обласної військової адміністрації.
Накриття над ТЕЦ, без якого вона не зможе працювати при мінусових температурах, мають зробити до 20 жовтня, сказала Олена Бойко. Паралельно у місті триває реалізація спільного проєкту з НАК “Нафтогаз” з облаштування котельні на щепі. Вона має запрацювати у грудні, як альтернатива ТЕЦ. А поки ж містяни самостійно готуються пережити холоди.
Будемо чекати і сподіватися на краще. Складна ситуація, скрізь складна ситуація. Невідомо, що в інших містах буде, ви знаєте як налаштовані наші сусіди – каже Віра Хорошун, мешканка Охтирки.
suspilne.media
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи