Без світла одні й ті ж будинки. Сумчани обурюються відключенням електрики у своїх квартирах

27.10.2022

Вимикають електрику в одних і тих же будинках. Сумчани обурюються відключенням світла у своїх квартирах щодня і більше, ніж на обіцяні максимум чотири години. 

Близько півсотні людей зібрались біля будинків по вулиці Інтернаціоналістів у Сумах, бо у їхніх квартирах, за словами мешканців, електрику вимикають постійно, а у навколишніх – жодного разу. “Два будинки, 37 і 35. Будинки однакові більш-менш за споживанням електроенергії, але наш будинок, наприклад, в суботу 10 годин не було світла, вчора 7 годин не було світла. Цей будинок 35-ий, не вимикається зовсім”, – говорить мешканець будинку на вул. Інтернаціоналістів, 37 Денис Курбатов.

Подібна ситуація й в іншому будинку. “У мене будинок 57 Б, кругом шість будинків світиться, наш по центру стоїть – наш не світиться. У мене син навчається в СумДУ, він уже два тижні майже не навчається. Я викладач. Через тиждень я втрачу роботу, мені нічим буде годувати свою сім’ю, тому що я не можу навчати дітлахів віддалено, коли немає інтернету, немає світла”, – розповідає сумчанин Олег Гаврилів.

Мешканець будинку на вул. Інтернаціоналістів, 35 Руслан каже — в його квартирі індивідуальне опалення. “І при відключенні світла ми втрачаємо воду, ми втрачаємо світло, ми втрачаємо опалення. Якщо будинки з централізованим опаленням будуть опалюватися, то наші не будуть. Зараз ще тепло, але настане зима і, я думаю, навіть за ці дві-три години наші будинки охолоджуватимуться на критичні і 5, і 6 градусів”, – говорить чоловік.

Пані Надія говорить – має зразок графіку відключень, який склали для мешканців Дніпра, тож і у Сумах вони б допомогли людям спланувати свої дії. “Прекрасний графік, всі вулиці розбиті на групи, групи по днях. Понеділок, наприклад, одна група відключення з 8-ї до 12-ї. Все можливо, Київ — теж саме. У нас немає нічого, бо у нас немає влади, я так розумію”, – говорить жінка.

Мешканка будинку на проспекті М. Лушпи, 15 Олена Черниш також говорить — потрібен графік відключень. “Це ж просто знущання, нічого не можеш робити. Вимикайте, ми ж згодні. Так, усіх, графік дайте і по черзі вимикайте. А не коштом одних і тих же виїжджати”, – говорить жінка.

Вимикають тих споживачів, пояснює головний диспетчер “Сумиобленерго” Андрій Христич, де немає об’єктів критичної інфраструктури. “Конфігурація наших мереж електричних передбачає забезпечення центральних ліній разом зі споживачами, відключення лікарень, котелень, центральних розподільчих пристроїв для тепла, для постачання води в багатоповерхівки, для опалення, зв’язку. Тому ми не можемо відключати споживачів окремо по під’їздах і окремо по домах”, – говорить диспетчер. І додає — відключають з центрів живлення для того, щоб залишити основні об’єкти життєзабезпечення з напругою.

“Графіки складаються з урахуванням швидкого зняття навантаження з центрів живлення електричних мереж, або по телеуправлінню, або оперативним персоналом. Вони вимагають в найкоротші терміни зняти навантаження. Що стосується графіка аварійних відключень, він складається на 25% від споживання Сумської області. Спеціальний графік відключень складається на 50% від споживання і там вже будуть відключатися цілі райони і населені пункти. Графіки погодинних відключень, які ви вимагаєте від нас – ми не запроваджуємо, а запроваджує теж НЕК “Укренерго” і там 75% від максимуму споживання за Сумською областю”, – розповів Андрій Христич.

Голова Сумської ОВА Дмитро Живицький сказав, що на 27 жовтня запланована зустріч, яка відбудеться з “Сумиобленерго”, “Укренерго”, з представниками Міністерства палива та енергетики та Офісу президента. “Щоб ми могли узгодити і синхронізувати дії “Укренерго”, “Обленерго”, органів місцевого самоврядування, органів регіональної влади, щоб мінімізувати таке несправедливе відключення електроенергії”, – розповів Дмитро Живицький.

Аби зменшити час відключень, усіх споживачів в Обленерго просять скоротити використання електроенергії, особливо в пікові години з 7-ї до 11 години ранку, та з 17-ї до 23-ї. “Якби всі споживачі чемно виконували ці прохання і бачивши, що сусід перебуває без світла знизив своє споживання, тоді б можливо ми б не запроваджували в таких обсягах ці графіки аварійних відключень”, – говорить головний диспетчер “Сумиобленерго” Андрій Христич.

Кандидат фізико-математичних наук Денис Курбатов говорить — є кілька варіантів, аби вирівняти умови для всіх мешканців. “Так, у них на пульті не може бути окремих кнопок для того чи іншого будинку, для цього можна створити мобільні бригади енергетиків, які вручну через певний час будуть це все діло комутувати. Друге, у нових будинках де ми поряд стоїмо у нас електронні лічильники – заведена потужність у них 5 кВт. Перепрограмовується цей лічильник дистанційно, тобто вони можуть самі перепрограмувати, наприклад, на 3 кВт і це зможе зекономити автоматично велику кількість енергії”, – розповів чоловік.

Мешканці будинків, які залишаються без електрики, говорять, що якщо ситуація не зміниться, на знак протесту вони готові перекривати дороги.

suspilne.media

Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: