27.10.2022
Переселенець з Донецька став волонтером у Сумах і тепер допомагає іншим родинам, що втекли від війни. Допомогу перевозить із гуманітарних центрів, що діють на заході України.
У Сумах, в гаражі товариша, який використовує під склад Володимир Карасьов сортує гуманітарку за групами призначення. Чоловік говорить, що цією діяльністю вони родиною займаються з середини березня. “Надає допомогу нам місто, передмістя Муроване і Центр волонтерства та захисту. Потім у Львові це добровольчий медичний батальйон і м. Жовква. Вони надають допомогу, а ми приїжджаємо, привозимо вже сюди й розвозимо. Привозимо дитячий одяг, харчування: суміші, пюре, каші, підгузки, вологі серветки, пляшечки для годування, жіноча гігієна, загальна гігієна, шампуні, мила, зубні пасти, щітки”, – розповідає волонтер.
Володимир говорить, що 8 років тому вони разом з дружиною і сином приїхали до Сум з окупованого Донецька. І тому знають, як воно шукати роботу в чужому місті й налагоджувати побут.
Волонтер привіз частину адресної допомоги до міського управління у справах дітей. Тут йому дають списки того, що потрібно людям у скрутній життєвій ситуації. Працівники управління допомагають розвантажувати авто Володимира.
В родині Покутніх четверо дітей. Втекли від війни до Сум з Харківщини. “У нас там дуже гаряча точка, розбомбило кухню, в нас просто ніде зимувати. Тому ми залишилися тут, в Сумах. Ми три роки тому купили, переїхали туди, в цей дім, і все. Не знаю, з чого нас обстрілювали, воно стирчить у нас в кухні, за двором. В той момент, як нам, 5 серпня, прилетіло в кухню, вже 1250 будинків було зруйновано у нас в Золочеві. Вбило брата чоловіка в нас. Він теж возив гуманітарку і все на світі, якраз приїхав, два дні тільки побув і не стало”, – розповідає переселенка Олена Покутня.
Старша у родині донька – Катерина – вчиться на медсестру, мріє про фах лікаря. 24 лютого згадує так: “Страшно було, я прокинулась, а мама каже: війна почалася, я не розуміла, наскільки все серйозно буде. (витирає сльозу, – ред.)”
У Світлани Гєц троє дітей. Найстаршій донечці 11, найменшій іще немає двох років. Через війну вони з чоловіком втратили роботу. Жінка приїхала за допомогою з Бліопільщини. “Не спокійно і дуже голосно, іноді вікна трясуться. Старша дитина розуміє і вона боїться, плаче, вона каже: вони до нас вже близько підходять! Я кажу: доню, не бійся, ми ж тут, ми теж боїмося, але ж треба разом якось кріпитися”, – розповідає жінка.
Головна спеціалістка міського управління у справах дітей Ольга Панок говорить, що зараз їхні підопічні найбільше потребують харчових продуктів, засобів гігієни та сезонного одягу. “Ті діти, які стоять у нас на обліку, це діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які потрапили в складні життєві обставини й діти, які постраждали внаслідок збройних конфліктів та воєнних дій. Таких дітей у нас на обліку 370”, – розповіла посадовиця.
Однак, через воєнні дії й наближення зими, кількість дітей, які переїздять до Сумської громади, постійно збільшується, каже чиновниця. Здебільшого це діти з Харківщини, Херсонщини, Донеччини, Луганщини та громад Сумської області, що потерпають від обстрілів.
suspilne.media
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи