У Сумах збільшилася кількість загиблих в аваріях. Як пішоходам убезпечити себе на дорозі

12.11.2022

За 10 місяців цього року загальна кількість аварій з пішоходами у Сумах зменшилась з 65 до 51. Це, на думку речника патрульної поліції Сумщини Олега Сологуба, пов’язано з введенням комендантської години й зменшенням кількості авто на дорогах вночі. Втім, цьогоріч збільшилась кількість загиблих пішоходів — на дорогах Сум цьогоріч загинули чотири людини.

Через те, що вуличне освітлення не вмикають, аби позначити себе на переході, деякі пішоходи вмикають ліхтарики на телефонах або ж мають на одязі світловідбивні елементи.

“Я тільки но як починала переходити дорогу, я ввімкнула на телефоні ліхтарик і почала переходити дорогу. Я завжди вмикаю ліхтарик. По-перше, це для моєї безпеки, а також для водіїв, аби вони могли мене бачити і тим самим не збити”, — розповідає сумчанка Валерія.

Олександр — водій з більш ніж 20-річним стажем, говорить: цього тижня тричі мало не втрапив у аварії через те, що пішоходів не видно: “Я минулого понеділка їхав на початку п’ятої ранку отут по Металургів, парочка йде по проїжджій частині в темному одязі. Я от дивлюсь людям все одно, до них скільки звертаються в соцмережах, пишуть: позначайте себе якось чи телефоном, чи сітловідбивальні стрічки. Ніяк, це одиниці”.

Аби нагадати пішоходам, що за Правилами дорожнього руху, вони зобов’язані, в темний час доби та за поганої погоди, носити світловідбивальні елементи, патрульні провели з пішоходами бесіди та подарували спеціальні стрічки.

“У нас на рюкзаку світловідбивальний брелочок – це, що стосується дитини. Я якось, на жаль, не користуюсь, але завжди дитина зі мною, скажімо так ми як одне ціле, але користуємось лише його брелоком”, — говорить сумчанка Світлана.

Речник патрульної поліції області Олег Сологуб розповідає: “Минулого року це була одна дорожньо-транспортна пригода, де одна людина загинула, а цього року — чотири. По травмованим статистика зменшилась, бо зменшилась кількість ДТП, але ж загиблих більше. Якщо ми говоримо про цей рік, то саме пікова частина ДТП з потерпілими приходиться на 20-ту годину, тобто вечір, коли вже темно. Це ДТП з травмованими громадянами. Щодо зниження кількості ДТП, то можна говорити про те, що наразі в місті відключено світло, тобто потік транспорту менший, громадяни доїжджають з місця роботи додому і не виїжджають в місто. І також введена комендантська година, після якої в місті вже немає транспортних засобів”.

У порівнянні з жовтнем минулого року, говорить Олег Сологуб, кількість аварій в обласному центрі залишилась на тому ж рівні – 8 ДТП, у яких дев’ять людей травмувалися. Обійшлося без загиблих. Тож пішоходи, говорять патрульні, наразі мають попіклуватися, аби стати помітними у темряві.

suspilne.media

Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: