23.11.2022
У обласному онкодиспансері частина ліків для хімієтерапії, які мала б закуповувати держава, закінчились і тепер хворі купують їх самотужки.
Пані Лариса лікується в обласному онкологічному диспансері з 2012 року. Наразі говорить, необхідні їй ліки для хімієтерапії доводиться купувати самостійно.
“На сьогодні я закуповую “Капецитабін”, він десь коштує порядку 6 тисяч гривень на два тижні. І також я купую “Іксджеву”, яка коштує 15 тисяч раз у два місяці. Це дуже серйозне навантаження, мені допомагають, я працюю, я заробляю кошти, допомагають рідні, це дуже важко”, — каже жінка.
Два останні роки лікується у закладі пан Віктор. Говорить, за цей час доводилось і купувати ліки, і за наявності отримував їх в лікарні. Загалом, в місяць на лікування витрачає до 10 тисяч гривень.
“Ну як пенсіонеру, якщо одна ампула коштує дві тисячі? І комуналку треба платити, стараємось. Можна зрозуміти і умови, бо зараз нестабільний час, йде війна, труднощі економічні, але хотілось би сказати, щоб більше приділяли уваги таким людям як ми”, — говорить чоловік.
Препарати для хімієтерапії, говорить директор онкодиспансеру Володимир Шевченко, — одні з тих, які закуповують за державно програмою. Для прикладу “Капецитабін” закінчився у лікарні місяць тому. Схожа ситуація і з іншими. З початком повномасштабної війни відбувся перерозподіл препаратів на складах.
“Суми були фактично в оточенні, в окупації. Ми для наших пацієнтів виїздили до Пирятина забирали і так далі, бо ніхто ж сюди не віз препарати. Більша частина препаратів, тому що і більша частина препаратів пішли на західні області. Тому, відповідно наші пацієнти, коли вони знову з’явились у нас, вони недоотримують ці препарати”, — коментує Володимир Шевченко.
За потреби 120 тисяч таблеток “Капецитабіну” на рік, яку подавали до Міністерства охорони здоров’я, заклад у травні отримав 38 тисяч. Це потреба 2021 року, за 2022 — ліків ще не отримували. Аби ж забезпечити пацієнтів лікуванням зв’язуються з колегами з інших областей.
“Якщо ж є зворотній зв’язок, препарат до нас надходить і ми одразу включаємось, але не безпосередньо під цього пацієнта, який зараз дуже потребу, а в порядку черговості, тому що пацієнтів цих багато. Пацієнт має можливість кожен спитати у лікаря свого тут, щоб лікар подивився про наявність цих препаратів в інших закладах і може лікуватися у будь-якому іншому закладі України безкоштовно”, — пояснює Володимир Шевченко.
Перелік наявних препаратів у диспансері можна переглянути на сайті медзакладу. За словами Володимира Шевченка, вони очікують поставку ліків 1 грудня.
suspilne.media
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи