У Сумах відремонтували та почистили 23 колодязі: де набрати воду, якщо зупиняться водозабори

09.12.2022

Колодязі та відкрите джерело – такі варіанти набрати питну воду будуть у сумчан при повній зупинці водозаборів у Сумах. Цьогоріч міська влада уклала договір на прочистку 84 колодязів у всій громаді, а деякі мешканці приватного сектору згуртувалися й займаються ремонтами криниць, що поруч.

“Хороша тут водичка. Поки відро було тут уся Курська, Ковпака приходили до нас по водичку. І оце прийдуть люди: “Ой, у нас пляшечки немає”. Ми їм пляшечку дамо, лієчку, наливають люди, дякують нам за водичку”, — розповідає Раїса Удовиченко, яка мешкає на вул. Вербна. Її будинок поряд із колодязем, тож, каже жінка, за необхідності й самі ним користуються. Але це стало можливим після того, як близько місяця тому його почистили фахівці.

Востаннє, розповідає голова квартального комітету Ніна Верхуша, це робили у 2013 році і останніми роками ним не користувалися. А влітку цьогоріч порушили це питання на засіданнях квартальних міста і міська рада організувала чистку.

Аби колодязь більше не засмічували, місцеві мешканці самі обладнали кришку та повісили замок. Воду ж наразі віддали на аналіз, аби перевірити її якість.

“Коли викачували воду, чистили колодязь, кидали таблетки дезінфікуючі, спеціалісти, що чистили. Ми як викачаємо, наповниться, і ще раз здамо на аналіз, щоб бути впевненим, що вода тут якісна і хороша”, — каже Микола Любивий, місцевий мешканець.

Якщо ж така потреба буде, говорить Ніна Верхуша, колодязь відкриють, аби ним могли користуватися і мешканці багатоповерхівок:

“Коли почистили, там одразу відкрились шість джерел одразу, три кільця повних – це десть три куби точно, і воно не встигало. Вода заповнювала ці кільця дуже швидко. Тому хвилюватись, що води не вистачить на цей мікрорайон, не потрібно”.

Аби почистити колодязі у Сумах, міський департамент інфраструктури уклав договір на 315 тисяч гривень. Загалом планували почистити 84 колодязі.

За інформацією головної спеціалістки відділу міського департаменту інфраструктури Валентини Пищик, усі роботи вже виконані. Почистили та за необхідності відремонтували на території саме Сум 23 колодязі на вулицях:

Добролюбова.

Тимірязєва.

Степова.

А. Реути.

Вербна.

Семашка.

Я. Купала.

Г. Ващенка.

4-а Продольна.

Єрмака.

Фучика.

Молодіжна.

Соснова.

Партизанська.

Ганнівська.

Сонячна.

М. Василенка.

Наразі у департаменті інфраструктури, сказала Валентина Пищик, складають список колодязів, які необхідно відремонтувати та почистити наступного року.

За відсутності централізованої води ще одним варіантом для містян можуть стати природні джерела. Одне з таких розташоване у Веретинівському парку.

Ним сумчани користуються і нині. Востаннє якість води з цього джерела перевіряли фахівці Держпродспожислужби у Сумській області у жовтні цього року.

“За результатами лабораторних досліджень, відхилень за показниками мікробіологічної безпеки та санітарно-хімічними показниками не було. В принципі, можна вважати, що дана вода безпечна, але все ж таки рекомендовано вживати воду та, що в нас є централізоване водопостачання та бутильовану, а використовувати дане джерело як альтернативне джерело водопостачання”, — говорить Віталій Соловйов, заступник начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

Воду ж з криниць та свердловин Віталій Соловйов радить вживати тільки за необхідності та кип’ятити:

“Захист таких споруд, як колодязі, потрапляння туди сторонніх речовин все-таки можливо і вода може змінювати свої показники за мікробіологічною безпекою. Кип’ятити – це один зі способів додаткової обробки води для збільшення ймовірності її безпеки”.

А поки мешканці мікрорайону Добровільної очікують на результати аналізу води, планують зробити лавку та мріють про асфальтне покриття навколо криниці, аби усім, кому знадобиться, було зручно нею скористатися.

suspilne.media

Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: