25.01.2023
Майже 350 втручань за три місяці: у Сумській центральній міській лікарні працює новий стаціонарний ангіограф. З його допомогою лікарі виявляють патології кровоносних судин, зокрема звуження або закупорку. Придбали апарат для цього опорного медзакладу з державного бюджету.
Для встановлення ангіографа капітально відремонтували одне з приміщень відділення екстреної медичної допомоги.
Можливості ангіографа демонструє лікар-кардіолог Денис Устименко. Він працює в цьому медичному закладі п’ятий рік. “Ми займаємося кардіологічними втручаннями, виконуємо периферичні втручання, тобто при гангренах і критичній ішемії нижніх кінцівок, коли людині загрожує ампутація – то ми можемо спробувати втрутитися туди і допомогти врятувати кінцівку. Плюс ми впроваджуємо наразі технології з онкохіміоемболізації”, — пояснює лікар.
Цей апарат, за словами Дмитра Устименка, допомагає як у діагностиці, так і в лікування: “Ось отут воно приривається і ми бачимо таке просвітлення білосуватого кольору – це є тромб. Такий вигляд має інфаркт на нашому апараті, тобто це судина закрита тромбом”.
Працюють у цьому кабінеті бригади з чотирьох людей: хірург, медична сестра, анестезіолог та молодший медичний персонал. У центральній міській лікарні – це другий ангіограф. Перший встановили п’ять років тому і він є пересувним.
“Такі види втручань у нас розпочали робити з 2018 року, коли ми з міського бюджету виділили кошти і придбали пересувний ангіограф для центральної міської лікарні, але, враховуючи ту кількість пацієнтів, які потребують такого виду допомоги, потужності того апарату не давали можливості забезпечити 100% потреб населення Сумської територіальної громади”, — зазначила начальниця міського управління охорони здоров’я Олена Чумаченко.
“За програмою “Велике будівництво” відділення екстреної медичної допомоги мусить мати спеціалізоване обладнання, як ви бачите приміщення – це і лабораторія, це кабінет УЗД-діагностики, це комп’ютерний томограф – кабінет, це і ангіографічний кабінет. Єдиний кабінет, який у нас не устаткований, – це кабінет МРТ. Тому нині найбільша проблема – що в місті немає жодного, в комунальних закладах лікувальних, такого апарату, то, безумовно, нам потрібен кабінет магнітно-резонансної терапії”, — говорить директорка Центральної міської лікарні Валентина Домінас.
За три місяці роботи ангіографа лікарі закладу провели майже 350 втручань. Нині під ще один ангіограф капітально ремонтують приміщення й у лікарні Святого Пантелеймона. За словами очільника міста Олександра Лисенка, цьогоріч на медичну галузь громади закладено майже 80 мільйонів гривень. Упродовж 2023 року планують виділити гроші на придбання і апарата МРТ для цієї лікарні.
suspilne.media
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи