У Сумах діагностичний центр приєднають до обласної лікарні: що думають працівники закладів

21.02.2023

Обласний діагностичний центр приєднають до обласної лікарні. За таке рішення проголосували депутати обласної ради минулої п`ятниці 17 лютого. Якої про це думки працівники обох закладів — дізнавались журналісти Суспільного.

30 років у обласному діагностичному центрі гастроентерологом працює пані Валентина. Останні 11 — у відремонтованому приміщенні на Ковпака, 18.

“У нас особливих черг немає, у нас все розписано, приходять на свою годину. Пацієнти з районів — їм це дуже вигідно, бо подзвонили — записались. Приїхали й пішли в лабораторію, і УЗД можуть пройти”, — розповіла лікарка обласного діагностичного центру Валентина Придюк.

“На УЗІ у нас завжди вище норми, по нормі там, наприклад 10, а ми приймаємо навіть більше”, — сказала медична сестра обласного діагностичного центру Вікторія Корнілова.

Минулого тижня депутати обласної ради проголосували за те, аби ліквідувати діагностичний центр та приєднати його до обласної лікарні.

“Дуже сумно, не хотілося. В закладі працюємо понад 22 роки і дуже було стабільно, гарно. Головне були задоволені пацієнти роботою нашого центру і всього колективу. Лікарів багато в обласній лікарні, ті які і в нас знаходяться. І ті ж кабінети там УЗІ, функціональна діагностика, тому що багато буде дубляжу. Ми розуміємо всі, що буде не потрібно, якщо буде помножено на два”, — розповіла медична сестра обласного діагностичного центру Олена Розумець.

Пані Тетяна прийшла до медичного закладу на прийом до гастроентеролога. Розповіла, що до цього кілька разів зверталась до фахівців центру.

“Дуже приємно, що тут не такий давній ремонт, немає скупченості людей, немає скупченості населення, просторі коридори, просторі кабінети”, — поділилася враженнями пацієнтка діагностичного центру Тетяна Петренко.

За словами директора діагностичного центру Ярослава Жданова, минулого року у діагностичному центрі пролікували 40 тисяч пацієнтів, і надали понад 100 тисяч медичних послуг.

На місяць з необхідних майже мільйона 200 тисяч на заробітні плати, у січні цього року заклад від Національної служби здоров`я отримав 587 тисяч гривень, втім, могли б заробити платними послугами, зазначив директор.

“Нам дорікають, що в нас недостатня кількість людей,але ми організували свою роботу таким чином, що людина приходить на конкретний час, отримує послугу медичну і нема потреби створювати натовпи в коридорах. Як відношусь до реорганізації — негативно. Я дуже сподіваюсь, що буде збережено основний скарб цього закладу: кадри, медичний персонал”, — зазначив Ярослав Жданов.

Діагностичний центр займає перший та третій поверхи приміщення. На другому і четвертому розташовується обласна лікарня. Такий вигляд вона мала близько 13:00 у понеділок 20 лютого. І хоча є можливість електронної черги запису, приймають людей і поза нею, розповіла реєстраторка. Щодня це понад півтисячі людей.

“Військові у нас поза чергою і лікарі приймають також поза чергою без направлення. Якщо приїжджають люди із районів, а особливо із дальніх районів і у них якась проблема там. Ми також у виняткових випадках вирішуємо все на місцях”, — говорить реєстраторка обласної лікарні Оксана Аніщенко.

“Реєстратура у нас дуже малесенька – це пристосоване приміщення, яке у нас було і з якого ми вже робили реєстратуру. А дійсно реєстратура дозволить розкласти все найбільш комфортно і для пацієнтів, і для того, щоб зберігати медичну документацію”, — розповіла завідувачка поліклінічного відділення обласної лікарні Наталія Мальована.

У деяких кабінетах одночасно приймають по кілька лікарів, бо не мають вільних площ, як зазначив заступник директора обласної лікарні Микола Савченко. Втім, медичним працівникам діагностичного центру планують запропонувати місце у своєму закладі.

“Деякі фахівці наші, спеціалісти УЗД і інші, в день у них приходиться від 35 до 70 людей приймає лікар. Вони до останнього тут, тому ми візьмемо, щоб розвантажити, щоб приймав не один невролог, а вже два неврологи, щоб не один УЗД апарат у нас, а працювало два”, — пояснив заступник директора обласної лікарні Микола Савченко.

За інформацією директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії Мілютіної, діагностичний центр мав отримати приблизно на два мільйони грн менше, ніж минулоріч.

“Враховуючи, що заклад отримував би 587 тисяч грн на місяць, а навіть на зарплатню центру потрібно 1 млн 200 тисяч гривень, то безумовно виникає питання, по-перше, економічної спроможності центру. Два, якщо грошей навіть не вистачає на зарплати, то про яку якість медичної послуги ми будемо говорити. Фактично, Сумський обласний діагностичний центр, так і залишається надавати допомогу, але вже у складі Сумської обласної лікарні”, — зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

За словами Ярослава Жданова, у центрі нині працює 61 людина, з них — 22 лікарі, 27 фахівців середнього та медичного персоналу, решта 12 — немедичні працівники. Реорганізувати заклад, рішенням обласної ради, має спеціальна комісія протягом наступних пів року.

suspilne.media

Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: