21.03.2023
Андрій Кидименко — медик за освітою, закінчив фаховий медичний коледж у Глухові. Нині він продовжує вдосконалювати і розвивати набуті за роки навчання та практики навички вже у Сумському державному університеті. Молодий, цілеспрямований, вольовий хлопець з дитинства плекав надію стати справжнім лікарем. Йому хотілося приносити користь людям, робити щось суттєве і значуще одночасно.
Андрію всього 21, але за його плечима вже мається значний життєвий досвід, зокрема у порятунку людей. Йому доводилось реанімувати пацієнтів далеко за межами лікарняної палати – приводив до тями знепритомних посеред вулиці. В такі моменти діяв швидко, професійно, бо місія виправдана – врятувати життя! Ще до початку великої війни він волонтерив: плів сітки, допомагав літнім людям. А з початком повномасштабного вторгнення примудрявся діставати ліки, які під час блокади міста, були у відчутному дефіциті:
“Після 24 лютого я весь час ходив по місту зі своєю аптечкою та допомагав нужденним. Також доставляв їм ліки і гумдопомогу. А з моїм першим тренером Кирилом Віталійовичем Ященко ми організували курси домедичної допомоги для цивільних, де інструктори розповідали, як діяти при обстрілах та в екстренних ситуаціях. Я пройшов шлях від звичайного курсанта клубу «Мужність» до інструктора з медичної підготовки. Наші тренери влаштовували походи та заходи, які дали мені багато практики.”, – розповідає хлопець.
Тепер, будучи студентом медінституту, глухівчанин став волонтером Міжнародного Червоного Хреста України та головою загону швидкого реагування міста Суми та області.
“Коли побачив, те що в Сумах йде набір до команди загону швидкого реагування, – відразу подав заявку, але відсоток пройти був дуже маленьким. Через 2 дні мені зателефонували та запросили на співбесіду. І вже за тиждень відбувся перший з’їзд з усіма представниками. У той же день мене обрали головуючим, чому був дуже радий! Але я вважаю, що це тільки початок мого розвитку. Далі – більше!”, – ділиться Андрій.
Довідково: загони швидкого реагування Червоного Хреста України надають кваліфіковану допомогу населенню. Зокрема, допомагають в евакуації населення з “гарячих точок” та доставляють до небезпечних територій гуманітарну допомогу.
Волонтери евакуюють маломобільних людей, осіб з інвалідністю, тяжкохворих пацієнтів та тих, хто не може без сторонньої підтримки пересуватися. Їх транспортують з медичних закладів до евакуаційних потягів або з бомбосховищ до більш безпечних територій країни. Також до населених пунктів, де напружена й небезпечна ситуація, волонтери доставляють гуманітарну допомогу – ліки, продуктові і гігієнічні набори та інші найнеобхідніші речі.
Нещодавно на базі Навчально-наукового медичного інституту СумДУ сформовано склад нового загону. До його лав увійшли студенти-медики різних курсів, які тепер є волонтерами-червонохрестовцями.
hlukhiv.info
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи