09.04.2023
На захід, що відбувся днями у Конгрес-центрі Сумського державного університету, запросили іноземних здобувачів вищої освіти, які після евакуації у березні минулого року повернулися до Сум.
Мета проведення «SumDU International Event «Life Stories on Campus» – відновлення комунікації університету з іноземними студентами, які перебувають безпосередньо в Сумах, обговорення важливих питань їх навчання і проживання у місті в умовах воєнного стану, налагодження живого діалогу між викладачами і здобувачами освіти, розвиток міжкультурного спілкування.
Модераторами заходу виступили: доцентка, заступниця начальника управління міжнародного співробітництва СумДУ Тетяна Майборода, та професорка, виконавча директорка ГО «Центр освіти впродовж життя» Ганна Швіндіна.
Учасники були розподілені на дві групи й у тренінговому форматі «Кола історій» кожен з учасників ділився історіями свого студентського життя після початку військової агресії в Україні, розповів, де перебував в евакуації, як почувається після повернення до кампусу СумДУ, чи підтримали це рішення батьки, чи адаптувався в нинішніх умовах, яка допомога потрібна від університету.
Спілкування відбулося надзвичайно емоційне, жваве, динамічне, і найголовніше – модераторам вдалося створити довірливу атмосферу серед учасників. Студенти охоче обмінювалися думками з модераторами, один з одним, дуже позитивно відгукувалися про захід.
– Усе було фантастично, я дуже, дуже радий бачити всіх моїх друзів і ділитися своїм досвідом, своїми відчуттями, які нам довелося пережити за цей рік війни, – ділиться враженнями учасник заходу Аль Амін Бадуша.
Студенти кажуть, що найбільше хвилювалися з початком широкомасштабної російської агресії, крім власної безпеки, ще й за долю диплому, адже було й лишається велике бажання завершити освіту саме в СумДУ, і це підтверджує високий імідж вишу серед здобувачів вищої освіти з інших країн.
– Сумський державний університет має дуже хороший рейтинг, світовий рейтинг. Тож мої батьки дозволили мені продовжити навчання, аби здобути фах і отримати диплом, – говорить студентка Панчолі Вібхуті Ашокбхай.
– Як добре, що через стільки часу ми знову повернулися до Сум, тому що ми вже провели тут 5,5 років, тож це наша дружня країна, дружнє місто. І люди тут привітні. Вони нам кажуть: «О, ти тут. Це добре. Ти сміливий». Мені дуже приємно це чути, – каже Западія Вірал Панкаджбхай.
Як зазначила Тетяна Майборода, в університеті багато уваги приділяється міжкультурним зв’язкам і захід «Life Stories on Campus» покликаний посприяти їх подальшому розвитку. Такі зустрічі також потрібні для більш комфортної адаптації іноземних студентів після вимушеного виїзду за межі Сум, говорить пані Тетяна. А ще вони надзвичайно важливі для нас, для місцевих жителів, які лишаються тут, адже присутність іноземців у місті є вагомим психологічним чинником, котрий зміцнює почуття підтримки і єднання з іншими народами, посилює віру у відновлення життя, яке ми мали до війни, у мирне майбутнє.
Отже, іноземні здобувачі вищої освіти СумДУ продовжують активне студентське життя попри виклики часу, опановують бажану професію, і разом з нами вірять в якнайшвидшу перемогу України!
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи