19.04.2023
У Ромнах на ринку пенсіонер продавав черемшу (ведмежу цибулю), яка занесена до Червоної книги України. Він порушив ст. ст. 12, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 10 Закону України «Про рослинний світ», ст. ст. 7, 19 Закону України «Про Червону книгу України».
Отож, 17 квітня Роменський міськрайонний суд визнав пенсіонера винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України). І наклав на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу – черемші (ведмежої цибулі). Також чоловікові необхідно сплатити 496 грн судового збору.
Постанова не набрала законної сили і може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня її винесення.
Справу розглядала суддя Євтюшенкова В.І.
У Єдиному державному реєстрі судових рішень справа № 585/1436/23.
На сайті Роменського міськрайонного суду наголошують, що заборонений продаж усіх диких червонокнижних квітів. Вмовляння перед природоохоронцями, що нібито вони вирощені у теплиці чи біля хати, не мають значення, бо заборона стосується усіх рослин, занесених до Червоної книги України – головного державного документа, який оберігає рослинний та тваринний світ від повного знищення.
Наголошується на тому, що торгівля рослинами занесеними до Червоної книги заборонена та карається відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема: стаття 88–1 (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу) передбачає накладення від 510 до 1700 грн. Згідно частини 2 цієї ж статті ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України — тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу.
Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2012 року № 1030 (зі змінами і доповненнями) за кожну зірвану рослину з Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення.
romny24.info
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи