27.06.2023
Мешканка міста Глухова захворіла на дирофіляріоз ока. Шляхом хірургічного втручання гельмінт видалений.
Ви чули про захворювання, яке в перекладі з латині означає «зла нитка»? Розповідає завідуюча Глухівським відділенням Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Марина Матвієнко:
“Уявіть собі ситуацію, коли ви займаєтесь своєю звичною справою і раптом у ваше життя вривається чужинець! На чолі, під шкірою, ви відчуваєте якийсь незвичний рух, ворушіння, а коли ви бачите у своєму дзеркальному відображенні звивисті контури ниткоподібного хробака під шкірою (довжина до 17 см), вас охоплює паніка.
Ви викликаєте швидку допомогу або прямуєте в лікарню. Але на момент огляду лікарем всі прояви хвороби можуть безслідно зникнути. Повтор може відбутися через невизначений час, навіть півроку, але зовсім в іншому місці. А може більше ніколи не нагадувати про себе.
От такий він – дирофіляріоз, підшкірний гельмінтоз, з дуже незвичайним механізмом зараження – через укуси кровосисних комах, частіше за все, комарів.
Локалізація гельмінта дуже різноманітна: орган зору (приблизно у 40% хворих), обличчя, голова, тулуб, кінцівки, ротова порожнина, молочні залози, пупок, статеві органи, тощо. Характерно, що пересувається дирофілярія під шкірою майже безболісно, хоча відстань може складати до 30 см за 2 доби. Коли ж навкруги гельмінта утворюється капсула, хвороба проявляється у вигляді невеликого підшкірного ущільнення (атероми, кісти тощо), що іноді супроводжується набряком, свербіжем, болючістю. Може підвищуватись температура тіла. Загалом, симптоматику визначає місце локалізації гельмінта.
В організмі людини гельмінт не розмножується, після хірургічного видалення, як правило, 1 особини гельмінта, функції ураженого органу відновлюються! Максимальний термін життя дирофілярії в організмі хазяїна становить два роки.
Джерелом інвазії для людини є тварини родини псових, кошачих, що інфікуються при укусах тих же комарів. При прямому контакті з хворими тваринами зараження людини не відбувається. Заразитись можна тільки через укус кровосисних комах, у т.ч. комарів!
ПРОФІЛАКТИКА:
Своєчасне лікування тварин як джерела хвороби.
Використання для кішок та собак різних видів нашийників та інших засобів, що захищають від бліх і кліщів, що також є переносниками збудниками багатьох захворювань, у тому числі і дирофіляріозу.
Застосування людиною репелентів – препаратів, що відлякують комарів. Ефективне використання електрофумігаторів з інсектицидними пігулками або рідинами, інсектицидних спіралей.
В вечірній час рекомендується використання одягу, який максимально захищає тіло від укусів комах, засітчення вікон та дверей в приміщеннях”.
hlukhiv.info
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
25.11.2024 Свеську і Глухівську громаду атакували КАБами: є пошкодження
25.11.2024 Каратисти Сумщини відзначились на кубу України з карате JKS
25.11.2024 ОК “Північ” – про обстріли за минулу добу та їхні наслідки
25.11.2024 Сумчанка виграла на турнірі з пляжного волейболу в Індії
25.11.2024 На Сумщині внаслідок обстрілів пошкоджені житлові будинки та інфраструктура підприємств