Як часто потрібно чистити бойлер

28.06.2023

Накопичувальні нагрівачі — чудова альтернатива нестабільному централізованому гарячому водопостачанню. Оскільки ця техніка часто є єдиним джерелом гарячої води, дуже важливо, щоб вона працювала без збоїв. Але насправді буває інакше. Найчастіша причина поломки агрегатів — утворення великої кількості вапняного нальоту на стінках внутрішнього бака. У статті ми розповімо, як діагностувати цю проблему, знизити ризик її появи та відновити нормальну роботу техніки.

Ознаки забруднення бойлера

У справному стані бойлери витрачають на обігрів води від 2 до 8 годин — все залежить від об’єму. В асортименті магазину Eldorado.ua представлені моделі ємністю від 30 до 150 літрів та більше. Ви можете вибрати агрегат відповідно до індивідуальних потреб у гарячій воді. Але якщо техніка забруднена вапняним нальотом, час нагрівання може значно збільшуватися. Річ у тім, що накип утворюється не тільки на стінках внутрішнього бака, але й на самому нагрівальному елементі. У моделях із сухим ТЕНом вапняні відкладення також утворюються на поверхні теплообмінника, що негативно позначається на ККД нагрівача.

Ознаки того, що бойлер потребує чищення:

недотримання пристроєм температурного режиму, встановленого користувачем;

помітне підвищення рівня електроспоживання;

мимовільне вимкнення агрегату;

потріскування та шипіння за включення нагрівального елемента.

У водопровідній воді міститься безліч сторонніх домішок. Крім солей та інших хімічних сполук, у ній є велика кількість інших забруднень: частинок іржі, піску, дрібного сміття. Все це накопичується у внутрішньому баку техніки та стає причиною збоїв у роботі.

Чищення бойлера: основні етапи

Чищення накопичувального водонагрівача — досить складне завдання, яке потребує певних навичок. Тому виконувати його самостійно не рекомендується. Фахівці проводять обслуговування техніки у кілька етапів:

Відключають агрегат від електроживлення та системи водопостачання.

Повністю спустошують внутрішній бак, зливаючи воду через дренажний клапан.

Через шланг заливають всередину ємності спеціальний засіб для очищення вапняних відкладень.

Витримують засіб протягом певного часу.

Зливають чистячий розчин, промивають бойлер у проточному режимі.

На останньому етапі агрегат знову підключають до водопровідної системи та електроживлення, перевіряють його працездатність.

Паралельно з чищенням фахівці часто проводять ревізію нагрівального елемента, анода, дренажної системи та інших систем бойлера. Регулярність цих процедур визначається ступенем жорсткості водопровідної води та режимом експлуатації техніки.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: