30.06.2023
Оксана і Наталя Парамонови переїхали до Японії в лютому 2023 року з міста Шостка, яке неодноразово піддавалося обстрілам. Про це повідомляє «Фокус» з посиланням на «Голос Америки».
За словами Наталії, її донька приїхала з Італії та сказала, що потрібно їхати. Статус евакуйованих у Японії вдалося отримати завдяки тому, що молодша дочка Наталії вже жила в Японії.
У Японії загалом живе приблизно 2300 українців, які переїхали на острови від початку повномасштабного вторгнення російських військ. 2021 року Японія прийняла тільки 74 біженця.
Посол України в Японії Сергій Корсунський розповів, що головна умова для переїзду до Японії — це наявність спонсора: близького родича, знайомого, компанії, університету, — решта залежить від рішення японського уряду.
«Сьогодні ви українців знайдете всюди — від Хоккайдо до Окінави. У кожній префектурі чи міській раді є спеціалізовані центри, які допомагають українцям. Евакуйовані отримують житло, діти ходять до шкіл. Батьки отримують дозвіл на роботу, медичні страховки, такі як у японців», — пояснив посол.
«Існує усталена думка, що Японія — закрита країна, що люди не легко розкриваються. Але коли я тут оселилася, сказала своїй мамі, що почуваюся як вдома. Це зручно, і люди такі відкриті», — сказала Оксана Парамонова.
Маріко Кійо — психолог із центру «Хімаварі», яка спеціалізується на допомозі людям, що пережили травму.
«Я не можу зупинити війну, навіть американський президент не може. Але що я можу зробити, то це допомогти цим людям, які приїхали до Японії з психологічною травмою», — пояснила Маріко…
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи