19.07.2023
Це безоплатний додатковий пакет каналів цифрового ефірного ТБ, в якому нині доступно 9 програм.
Концерн РРТ завершив будівництво загальнонаціональної цифрової ефірної телемережі МХ-7. Першого червня 2023 року мережа розпочала роботу в тестовому режимі.
Стандарт цифрового мовлення – DVB-T2, діапазон хвиль – метровий (174–230 МГц), сигнал відкритий (не кодований), ємність – 12 телевізійних програм у стандартній чіткості (SD). Водночас ємність мультиплексу дозволяє транслювати три програми (із 12 –ти) у високій чіткості (HD).
Тестовий період роботи передує комерційній експлуатації, яка розпочнеться після видачі Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення ліцензій на мовлення з використанням радіочастотного спектру (ефірне мовлення). За час тестування буде оцінена якість та надійність усіх складових мультиплексу, здійснене налаштування одночастотних синхронних зон (SFN), проведене тестування системи оповіщення про надзвичайні ситуації (в тому числі сигнали повітряної тривоги) через телевізійний ефір.
Для потреб тестування створений тимчасовий пакет програм (9 програм), який містить насамперед програми суспільних та державних мовників, а також програми телекомпаній, що формують інформаційний марафон «Єдині новини #UАразом».
Очікується, що завдяки кращим енергетичним характеристикам передавальних станцій, їхній більшій кількості у порівнянні з наявними мережами, а також перевагам розповсюдження радіосигналу у метровому діапазоні хвиль – приймання МХ-7 буде доступним не менш як на 90% території країни, в тому числі й у тих зонах, де зараз воно відсутнє через недостатній рівень сигналу або особливості рельєфу.
Також МХ-7 має покращити доступ населення до програм українського телебачення на прифронтових територіях, у прикордонних районах із Російською Федерацією та Білоруссю, що є нагальним та надважливим з точки зору інформаційної безпеки нашої держави.
Всі наявні в Україні моделі телевізорів із вбудованим DVB-T2-тюнером та сет-топбокси DVB-T2 здатні приймати пакет програм МХ-7. Для налаштування телепрограм необхідно в меню пристрою ініціювати автопошук каналів. У разі значної відстані до телецентру необхідно встановити зовнішню універсальну антену, яка одночасно прийматиме дециметрові та метрові хвилі.
Довідково
Усі складові мережі – станція кодування та мультиплексування, канали доставки та передавальні станції – побудовані на найбільш сучасному обладнанні провідних світових виробників: Rohde & Schwarz, Kathrein, Sira, Vigintos elektronika, Harmonic, Cisco. Гарантією найвищої якості послуг МХ-7 є система моніторингу за мережею, яка працює цілодобово. Послуга МХ-7 адресована усім загальнонаціональним телемовникам, які отримають ліцензію Національної ради України на право ефірного мовлення.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
25.11.2024 Свеську і Глухівську громаду атакували КАБами: є пошкодження
25.11.2024 Каратисти Сумщини відзначились на кубу України з карате JKS
25.11.2024 ОК “Північ” – про обстріли за минулу добу та їхні наслідки
25.11.2024 Сумчанка виграла на турнірі з пляжного волейболу в Індії
25.11.2024 На Сумщині внаслідок обстрілів пошкоджені житлові будинки та інфраструктура підприємств