06.08.2023
Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що Сумська державна регіональна лабораторія Держпродспоживслужби провела лабораторне дослідження сиру плавленого та сиру «Бринза» на показники безпечності для життя та здоров`я людини. Як результат – у сирі «Бринза» виявлено бактерію Staphylococcus aureus.
Зразки продукції були відібрані державними ветеринарними інспекторами та районного управління Держпродсплживслужби на підставі обґрунтованої підозри порушень вимог законодавства одним із сільськогосподарських підприємств. Оскільки під час здійснення позапланового заходу державного нагляду виникли підозри щодо безпечності сирів, які виготовлялись на підприємстві без належно оформленого експлуатаційного дозволу з численними порушеннями гігієнічних вимог.
Небезпечну продукцію рішенням Головного державного ветеринарного інспектора Сумської області було вилучено з обігу та утилізовано.
Чим небезпечний золотистий стафілокок?
Золотистий стафілокок (Staphylococcus aureus) – це умовно-патогенний мікроорганізм, який викликає розвиток стафілококових інфекцій. Ці хвороби переважно характеризуються наявністю гнійно-запальних вогнищ та інтоксикацією. У широкому сенсі існує два типи стафілококових інфекцій: шкірні інфекції та інвазивні інфекції. Шкірні інфекції набагато більш поширені та, у більшості випадків, менш серйозні, хоча вони можуть бути неприємними та болючими. Але вони можуть перерости в інвазивні інфекції, якщо їх не лікувати. Інвазивні стафілококові інфекції можуть бути небезпечними для життя та виникають, коли бактерії потрапляють у кров. Деякі типи: сепсис, септичний артрит, ендокардит, остеомієліт, пневмонія, харчове отруєння.
Стафілококи оточують людину всюди: вони присутні в пилу й одязі, на поверхні предметів. Здебільшого вони трапляються на поверхні шкіри, носоглотці, у кишечнику людини, формуючи мікрофлору організму.
Розвиваючись у харчових продуктах стафілокок виділяє особливий токсин – ентеротоксин, який є термостабільним і для його знищення необхідне двогодинне кип’ятіння.
Причини появи стафілококової інфекції та шляхи зараження
Найчастіше інфекцію поширюють люди: хворі та бактеріоносії (захворювання шкіри та дихальних шляхів). Досить простого дотику, кашлю або чхання, щоб забруднити харчові продукти або поверхні, що контактують з їжею, цією хвороботворною бактерією.
Золотистий стафілокок має здатність розмножуватись у харчових продуктах: молочна продукція, м’ясні (напівфабрикати, ковбаси) та кондитерські вироби з кремом, риба (слабосолона, консерви), овочеві та м’ясні салати. Харчові продукти, які не піддаються термічній обробці є особливо небезпечними, якщо заражені золотистим стафілококом.
Їжа, забруднена стафілококовим токсином, може не мати неприємного запаху або виглядати зіпсованою.
Незадовільна санітарія та неправильна практика поводження з харчовими продуктами в харчовій промисловості є причиною номер один для спалахів стафілококових хвороб харчового походження.
Таким чином факторами, що сприяють захворюванню є: недостатнє очищення технологічного обладнання або посуду, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, тривале перебування готової їжі при кімнатній температурі, недостатня температура холодного зберігання та повільне охолодження готової їжі.
При незадовільних санітарних умовах стафілокок виявляють у змивах з обладнання та інвентарю підприємств громадського харчування, харчової промисловості. Тобто людина заражає приміщення, інвентар, які стають джерелом зараження харчових продуктів та людей.
Державне регулювання у сфері безпечності харчових продуктів
Державне регулювання у сфері безпечності харчових продуктів здійснюється з метою захисту життя, здоров’я та інтересів споживачів.
Безпечність харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться на митну територію України забезпечує Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Відповідно до якого встановлені гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами.
Таким чином потужності, на яких здійснюється виробництво та/або обіг харчових продуктів, повинні підтримуватися в чистому та робочому стані; всі поверхні (включаючи поверхню обладнань), що контактують з харчовими продуктами, утримуються у непошкодженому стані, легко чистяться, у разі потреби дезінфікуються та зроблені з гладких, нержавіючих, нетоксичних, придатних до миття матеріалів.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи