15.08.2023
За перше півріччя в Сумській області зареєстровано 5 випадків дирофіляріозу. Постраждалі – з Лебединщини, Глухівщини та Сумського районів. Такі дані наводять фахівці Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Дирофіляріоз спричиняють гельмінти роду Dirofilaria repens – тонкі ниткоподібні паразити, які можуть досягати від 12 до 30 см у довжину і локалізується переважно під шкірою. Джерелом дирофіляріозу частіше за все стають собаки та коти. Проте прямого зараження людини від них не відбувається. Це можливо лише під час укусу інфікованою комахою, частіше комаром Aedes або Anopheles, який насмоктався крові зараженої тварини та передав мікрофілярію до людини.
Спершу на місці укусу комара з”являється невеличке ущільнення, яке згодом може вирости до розмірів пухлини. У людини гельмінт зазвичай вражає: око, повіки, голову, шию, верхні та нижні кінцівки. При уражені виникають вузли (припухлості) під шкірою. Характерною ознакою дирофіляріозу є міграція паразита в організмі людини. Він може переміщуватись на кілька сантиметрів за добу. Крім цього відчуття, у місці локалізації гельмінта може свербіти, пекти, з”явитися набряк чи почервоніння. Також можуть бути скарги на головний біль та загальне нездужання.
Із моменту зараження людини до утворення пухлини може минути від одного місяця до року. Тому не всі люди здогадуються пов”язати загадковий прояв з комариним укусом такої давності.
Наразі всі постраждалі знаходяться у задовільному стані, гельмінтів було видалено хірургічним шляхом.
Фахівці радять:
– користуватися репелентами – засобами, що відлякують комарів, які дозволені МОЗ України;
– не забувати про захисні засоби для домашніх улюбленців;
– важливо періодично проводити дегельмінтизацію тварин, адже вони є джерелами інвазії;
– при підозрі на присутність дирофілярії зробити ультразвукове дослідження;
– при перших ознаках хвороби варто якнайшвидше звернутися до лікарів.
До групи ризику інфікування потрапляють люди, які проживають поблизу річок і боліт, дачники, туристи, а також працівники лісового та рибальського господарств. Вогнища дирофіляріозу можуть формуватись біля водойм з великою кількістю комарів, які в свою чергу інфікують мікрофіляріями бродячих собак та диких тварин.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи