21.08.2023
Сьогодні серцево-судинні захворювання – найпоширеніші в світі. На жаль, вони щорічно забирають понад 17 мільйонів людських життів. Однак, на щастя, є спеціалісти та сучасне обладнання, які здатні змінити цю сумну статистику, рятуючи хворих.
Нещодавно в Сумській центральній міській лікарні з’явився сучасний комплекс для лікування порушень ритму серця, який зайняв місце у відділенні екстреної (невідкладної) медичної допомоги. «Ми давно мріяли про відкриття аритмологічного центру, оскільки для цього в нашому медичному закладі є всі можливості – обладнання, підготовлений персонал, – зазначила директорка лікарні Валентина Домінас. – Проте хотілося мати найпередовішу систему для проведення електрофізіологічних досліджень і виконання втручань при аритміях серця. Це – важка патологія, якою в більшості страждають люди зрілого віку.
І ось бажане здійснилося – за кошти бюджету громади ми придбали таку систему. Вона дороговартісна (понад 13,7 млн грн), але вкрай необхідна. Завдяки новому обладнанню ми можемо лікувати найскладніші форми аритмій серця, від яких помирають люди. Важливо й те, що іншим шляхом неможливо побороти цю недугу.
Втручання по часу займає від 2 до 3 годин. Ми вже апробовували нове обладнання – проведено три процедури за участі фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова. Пацієнти почуваються себе добре, аритмія припинилась. Тож рухаємося вперед!».
Як розповів завідувач відділення інтервенційної кардіології, реперфузійної та інтенсивної терапії Денис Устименко, італійська система Boston Scientific складається з двох апаратів – для проведення радіочастотної абляції (використовується для лікування передсердних тахікардій) та кріоабляції (для лікування найпоширенішої аритмії – фібриляції передсердь). «Це – дві різних методики, – уточнив фахівець. – У першому випадку використовується радіочастотний імпульс, за допомогою якого можна точково впливати на потрібну ділянку, не пошкоджуючи здорові тканини. Суть маніпуляції полягає в руйнуванні (деструкції) ділянки міокарда, що генерує неправильний ритм. Вона легко переноситься, після проведення процедури пацієнт швидко повертається до звичайного повсякденного життя.
У другому випадку застосовується методика заморожування окремих ділянок серця для лікування фібриляції передсердь (миготлива аритмія), що є найчастішою причиною виникнення інсульту головного мозку. При миготливій аритмії в передсердя йде імпульс, який змушує стінки неконтрольовано скорочуватися. Ризик виникнення тромбів в такому стані зростає в 5 разів – відповідно до цього підвищується і ризик виникнення інсультів.
Тепер завдяки кріоабляції з’явилася змога заморожувати ділянки передсерця, щоб вони не пропускали до відділів органу хаотичні імпульси. Шанси одужати після такого втручання дуже високі. Операції виконуються під місцевою анестезією. До речі, таких кріосистем лише 8 по Україні й одна з них – у Сумах! Таке обладнання – величезний крок уперед для надання допомоги хворим безпосередньо в нашому місті, адже раніше їх лікували медикаментозно, або ж – відправляли до медзакладів Полтави, Харкова, Києва тощо».
У Сумах корекції серцевого ритму, за словами Валентини Домінас, потребують біля 400 осіб. Як виявилося, серед них є й люди молодого віку. Однією з перших прооперованих на сучасному обладнанні була 22-річна жінка.
«У пацієнтки є маленька дитина, тому їхати на лікування до іншого міста вона не мала змоги, – продовжує Денис Устименко. – Та й зараз не той час, щоб кудись від’їздити. Молоду жінку турбувало прискорене серцебиття, зриви ритму, млявість, пітливість. Під час таких приступів вона себе почувала дуже зле. На жаль, кожного разу ставало все тяжче зупиняти їх таблетками. Тож пацієнтці була проведена радіочастотна абляція – ми «припекли» ту ділянку, яка викликала аритмію. Наразі в неї зовсім її немає. Тож нове обладнання – це нові можливості для покращення життя сумчан!».
У планах медзакладу – докупити обладнання для лікування шлуночкових аритмій.
shans.com.ua
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи