Пішла з життя Заслужений вчитель України, директорка Шосткинської школи №1

12.09.2023

На 77 році пішла з життя директорка школи №1,  відмінник освіти України та Заслужений працівник освіти України Антоніна Кобилякова. Вона присвятила педагогічній роботі більш як півстоліття свого життя, з них 40 – очолювала школу, тричі була депутатом Шосткинської міської ради.

Ім’я Антоніни Георгіївни вписане у Книгу педагогічної слави України, що присвячена славним педагогам, майстрам освітянської справи.

Сьогодні, 12 вересня, трагічну звістку повідомив шосткинський міський голова Микола Нога:

– Завершився життєвий шлях директора 1 школи Кобилякової Антоніни Георгіївни. Заслуженого вчителя України!

Колеги й друзі, освітянські родини Шосткинщини, сумують:

– Великим болем огортає серце від страшної звістки. Наш колектив навіки покинула, пішовши у засвіти, шановна директорка – Антоніна Георгіївна Кобилякова. Велична людина, мудрий керівник, щирий друг і наставник. Бракує слів.. Душа болить.. Педагогічний, батьківський і учнівський колективи глибоко сумують і співчувають рідним і близьким, – повідомляє її рідна Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1.

– Колектив Миронівського НВК сумує з приводу смерті світоча Шосткинщини – директора ЗЗСО № 1 Кобилякової Антоніни Георгіївни і виражає співчуття рідним, знайомим, друзям, – зазначає в.о. директора Миронівського НВК Михайло Солотвінський.

Десятки поколінь учнів навчила й виховала протягом життя Антоніна Георгіївна. Сьогодні вони теж у скорботі і згадують вчительку теплими словами:

– Сумна звістка. Сьогодні не стало мого улюбленого директора школи 1 Кобилякової Антоніни Георгіївни. Людина легенда, яка навчила бути особистістю і завжди відстоювати свої права і свою думку. Царство небесне і вічний спокій шанованій людині і співчуття рідним, – говорить Наталія Ющенко, майстер виробничого навчання Шосткинського центру ПТО.

Довідково

Антоніна Георгіївна народилася 6 лютого 1947 року в селі Степне Ямпільського району Сумської області в сім’ї службовця. 1953 року вступила до першого класу Степнівської середньої школи, яку закінчила в 1964 році.

Того ж року розпочала свою трудову діяльність із посади вожатої Антонівської школи Ямпільського району.

З 1965 року – студентка філологічного факультету Сумського державного педагогічного інституту імені А.С.Макаренка. З 1970 року працювала на посаді організатора позакласної роботи в Дніпропетровській області.

У 1971 році вийшла заміж і переїхала в місто Шостка. Цього ж року прийшла працювати вчителем української мови та літератури в середню загальноосвітню школу №1. Протягом трудової діяльності Антоніна Георгіївна перебувала на посадах учителя, педагога-організатора, заступника з навчально-виховної роботи.

З 1983 року – незмінний директор Шосткинської середньої загальноосвітньої школи №1.

«Керівник з Божою іскрою» – так говорять про неї колеги, батьки, учні. Кожного, хто знав Антоніну Георгіївну, вражала її наполегливість і невтомність у роботі, її мудрість, сила духу, уміння відстоювати власну думку, прагнення до нових висот. Завжди сучасна та креативна у підходах до життя, роботи, розв’язання управлінських завдань.

Її надзвичайно висока працездатність і громадська активність є взірцем для наслідування. Тричі депутат Шосткинської міської ради, завжди опікувалася освітянськими питаннями, переймалася розвитком Шосткинської громади.

Творчий неспокій спонукав Антоніну Георгіївну брати участь у різноманітних фахових конкурсах. Вона завжди була мотиватором для педагогічних працівників школи №1.

Як високий професіонал і прихильник інновацій Кобилякова Антоніна Георгіївна завжди проявляла ініціативу й підтримувала сміливі ідеї педагогічних працівників щодо розбудови навчального закладу та освіти громади.

Вміло спрямовувала педагогічний колектив школи на плідну роботу, в якій велика увага приділялася розвитку особистості дитини. Під її керівництвом освітній заклад ставав переможцем багатьох конкурсів всеукраїнського, обласного та міського рівнів.

Антоніна Георгіївна відіграла велику роль у створенні високого авторитету й іміджу школи. Завдяки її наполегливій праці, навчальний заклад – лідер у впровадженні інноваційних програм і технологій. Нею створена оптимальна система управління, побудована на засадах демократизму.

За вагомий внесок у розвиток національної освіти Указом Президента України їй присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Нагороджена численними почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Сумської облдержадміністрації, Департаменту освіти і науки, міського голови, управління освіти Шосткинської міської ради. Відмінник освіти України.

shostka.info

Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: