Є проблеми зі збутом урожаю – на Сумщині зібрали 92% олійних культур та 10% зерна і кукурудзи

11.10.2023

На Сумщині тривають осінньо-польові роботи. Станом на 10 жовтня впорядковано 236 тисяч гектарів соняшника. Це 92% до загальної площі олійної культури. Сої зібрали на 70% від загальної площі, а кукурудзи на зерно – близько 10% від площі, яка підлягає збиранню.

Про це розповів Олександр Маслак-директор департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації.

Понад 400 гектарів землі має родина Шафоростів на Білопільщині. Обробляти поля доводиться за 15 кілометрів від російського кордону. Механізатор фермерського господарства Олег Шаталін розповів: обстріли тут мало не щодня, тож поспішали зібрати врожай. “Страшнувато, ну стараємось, працюємо. Ми вже звикли, намагаємось уваги на це не звертати. Працюємо, а що робити, треба, як кажуть, щоб був хліб. Роботи багато, робота важка, тим паче в такий час. Посіяли ріпак, пшеницю”, – розповів чоловік.

Російські обстріли, низькі ціни на зернові та проблеми зі збутом зерна стали викликом цього року для аграріїв, – додав голова фермерського господарства Олександр Шафорост.

“Зібраний врожай дуже важко піддається реалізації. Ми шукаємо покупців на сою, на соняшник. Дуже мало людей цікавиться цим зерном, через складнощі вивезення його з України. Перероблювання, на жаль, в Україні мало, всього об’єму не може переробити, тому і складнощі зі збутом урожаю”, – уточнив Олександр Шафорост.

Під час осінньо-польових робіт доводиться економити на всьому, розповів агроном. Іноді доводиться сіяти без добрив та засобів захисту рослин, а це позначається на врожайності, – поділився головний агроном фермерського господарства Володимир Шафорост.

“Врожайність пшениці, соняшнику стала на 20-25% нижчою, ніж була зазвичай в довоєнні часи. Сою також зібрали восени. В цьому році насіяли всі соняшнику, як вважали, що дуже рентабельна культура, а ми маємо в цьому році надзвичайно низьку ціну на соняшник. Це приблизно 9000. Також, думаю, сою на наступний рік всі понасівають, оскільки вона рентабельна і знову ціна впаде. Дуже важко спрогнозувати, що сіяти, які будуть ціни. Все залежить від експорту”, – розповів головний агроном.

За словами директора профільного департаменту Сумської обласної адміністрації Олександра Маслака, сільгосппідприємства усіх форм власності продовжують збирати соняшник та сою.

“Площі до збирання по соняшнику становлять 259 тисяч гектарів, по сої – 136 тисяч гектарів, а по кукурудзі – 280 тисяч гектарів. Наразі соняшника зібрано з площі 236 тисяч гектарів – це 92% до загальної площі, яка підлягає збиранню. По сої темпи збирання становлять 70% від загальної площі й по кукурудзі на зерно наразі зібрано близько 10% від площі, яка підлягає збиранню”, – розповів директор департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак.

Порівняно з початком маркетингового сезону, закупівельні ціни на зерно нижчі на 20-25%. Аграрії не поспішають продавати зернові, закладаючи збіжжя на зберігання та очікуючи більш сприятливої ціни на зерно, — зазначив Олександр Маслак.

suspilne.media

Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: