У Сумах медикам пропонують тренінги з психологічної реабілітації

25.10.2023

У Сумах підбили перші підсумки програми “Лікар та війна: профілактика професійного вигорання”. Вона передбачає проведення тренінгів із психологічної реабілітації для медичних працівників.

Програму розробив Сумський центр психічного здоров’я, на сьогодні нею скористалося близько 130 медиків Сумщини. “Для того, щоб допомогти комусь, в першу чергу треба навчитися допомогти собі: зняти оцю тривожність, спати спокійно. Тільки тоді ти зможеш допомогти комусь”, – вважає директорка Тростянецького центру первинної медичної допомоги Світлана Лобода.

Світлана Лобода брала участь у тренінгах програми “Лікар та війна” разом з колегами з Тростянецької лікарні. Каже, що для лікарів ця допомога була важливою, адже всі вони пережили окупацію і збільшення кількості пацієнтів через війну.

За словами пані Світлани, отримані навички допоможуть підтримувати свій емоційний стан і ефективніше допомагати пацієнтам. “Ми й зараз, як якась ситуація – ми добре пам’ятаємо “метелик”, потупотіти ніжками, усміхнутися – і ми практично виходимо з будь-яких ситуацій і в мене лікарі дуже задоволені, а я, як керівник, тим більше”, – розповіла жінка.

“Метелик” – це один з методів психологічної самодопомоги, яким навчають під час тренінгів, розповіла керівниця Центру психічного здоров’я Оксана Іванцова. “Це коли людина плескає себе по черзі по руках, по ногах. Це двостороння стимуляція, і це може використовувати будь-яка людина. Це дозволяє регулювати психо-емоційний стан, ви будете заспокоюватись, якщо ваша нервова система зараз в стані збудження. Людина має розуміти, що коли вона знаходиться в стресі, вона може сама собі допомогти, і яким чином – ми їй пояснюємо”, – розповіла Оксана Іванцова.

Як розповіла керівниця Центру, програма профілактики професійного вигорання для лікарів передбачає формування навичок психологічної самодопомоги та розвиток стресостійкості. З листопада 2022 року до неї долучилися військові медики харківського шпиталю, а пів року тому — медичний персонал Тростянецької і Лебединської лікарень. На Сумщині вже скористалися програмою близько 130 людей.

Керівник обласного управління охорони здоров’я Анатолій Котляр каже, що готовий підтримати участь медпрацівників у заняттях.

“Крім фізичного травмування ще є психологічне. Ми про це не задумуємося, але мені, як фахівцю, це дуже впадає в очі. Це призводить до катастрофічних наслідків. І, перш за все, призводить до того, що лікар, виконуючи свою функцію, її виконує не повною мірою”, – вважає посадовець.

Дія програми “Лікар та війна” продовжена до грудня 2024 року. У центрі психічного здоров’я сподіваються, що до тренінгів долучаться медпрацівники прикордонних громад.

suspilne.media

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
04.05.2024 За ніч і ранок на Сумщині зафіксовано 46 вибухів
04.05.2024 Оголошено аукціон з приватизації ЄМК ДП «Сумський експертно-технічний центр Держпраці»
04.05.2024 На Сумщині відбулося засідання консультативної ради у справах ветеранів війни
04.05.2024 На Шосткинщині ліквідували пожежу, яку спричинив ворожий обстріл
04.05.2024 У Сумах патрульні затримали водія ВАЗ напідпитку
04.05.2024 На Сумщині внаслідок обстрілів пошкоджено три приватні будинки, три домогосподарства та господарчу споруду

Коментарі: