В Охтирці пройшов фестиваль “Толока”, місцеві прибирали у зонах відпочинку

30.10.2023

В Охтирці провели екофестиваль “Толока” під гаслом: “Об’єднаймось та зробимо наше місто ще кращим”. Містяни прибирали у зонах відпочинку, співали, малювали та спілкувалися.

Під час свята учасників забезпечили гарячими напоями та випічкою. “Наш захід створений для людей. Люди створили ті, хто займаються благодійністю. Наш комунальний заклад виконав їхню благодійну акцію. Так. Всі, хто долучився до сьогоднішнього заходу з прибирання отримали чай, каву та випічку”, — розповіла в.о. керівника комунального закладу харчування “Мрія” Тетяна Супрун.

Готували “Толоку” у співпраці з місцевими громадськими формуваннями. Долучились: “Молодіжний Центр”, “Центр розвитку вуличних культур”, “Охтирка зелене місто”, “Грін Охтирка”, “БУР” та”Толокар”. Кожна організація запропонувала свою локацію та свій проєкт. Усі вони мали на меті принести користь громаді або довкіллю. Вранці 29 жовтня 100 охтирчан прийшли прибиратися навколо міського центру культури і дозвілля “Кнєжа”.

“Я прибирала парк разом зі своїм керівником по туризму. Ми робили траншею, щоб вода із майданчика стікала в річку. Тому що там було дуже багато води і діти не могли там гратись. Трудно було те що труба, яка протікає. Труба, яка лежить під тротуаром, вона була дуже забита. В ній було сміття і його було дуже складно дістати”, — сказала вихованиця туристичного гуртка Альбіна Крамаренко.

Для молоді найбільш популярними заходами стали – майстер-клас з графіті, гра “Мафія” та кінопоказ. Серед малечі – “Урок екології” в бібліотеці і “Відкритий мікрофон” в вестибюлі “Кнєжі”.

“Показували дітям, як сортувати сміття. Просто хочемо, щоб наше місто сіяло і було на порядок чистіше”, — сказав співзасновник ГО “Охтирка зелене місто” Владислав Жадан.

Під час уроку екології організатори читали нові книжки та обговорювали з дітьми, як виправити екологічну ситуацію в Охтирці. “Не вистачає баків для різних там де скло, пластик, далі. І щоб більшість людей не смітило”, — сказав учень Михайло Олійник.

“Треба сортувати сміття і не вбивати тварин”, — зазначила учениця Анастасія Максименко-Комарова.

Дорослих учасників фестивалю зацікавив ярмарок дарування “Reuse – це ауф”, на якому охтирчани ділилися один з одним вживаними речами. Роботу цього майданчика продовжили ще на один день, бо речей приносили більше, ніж встигали роздавати.

“Люди, які виїжджали, приносили нам речі, які не могли з собою забрати, наприклад, за кордон, або в інше місто. Це були матраци, покривала, ковдри, були дитячі речі”, — розповіла волонтерка Альона Голець.

suspilne.media

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: