Розсилка провокаційних смс на Сумщині: що відомо

02.11.2023

Під час брифінгу в Офіційному медіацентрі щодо протидії сучасним проявам кріберзлочинів на Сумщині було підняте питання щодо отримання громадянами смс-повідомлень з території країни-агресора.

За словами старшого інспектора з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції НПУ Артема Бухтіарова, на минулому тижні громадяни масово отримували повідомлення про можливість надати інформацію стосовно перебування Збройних Сил Україні за винагороду.

«З свого боку хочу підкреслити, що всі відповідні органи: СБУ та кіберполіція, співпрацюють та вже вживають необхідних заходів для встановлення осіб, які причетні до ворожої інформаційної атаки. Досудове розслідування в цьому напрямку продовжується, детальнішу інформацію можна отримати в центральних або слідчих органів, які проводять безпосередньо розслідування», – додав він.

Важливо пам’ятати, що подібні випадки є частиною інформаційної війни та інформаційно-психологічних операцій, які здійснює ворог на території нашої держави. Ми закликаємо громадян бути обережними та обачними. Нагадуємо, що Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за надання допомоги державі-агресору або розповсюдження антиукраїнської пропаганди. Покарання за такі важкі злочини проти України є позбавлення волі строком від 8 до 15 років.

«Департаментом кіберполіції створено та підтримується проект «Мрія» StopRussiaChannel, який об’єднує небайдужих громадян у напрямку протидії дезінформації, а також російській пропаганді у мережі інтернет. За допомогою телеграм каналу «StopRussiaChannel» ви можете надати інформацію про виявлені ворожі ресурси, які поширюють антиукраїнську пропаганду. Наші модератори перевірять надану інформацію та здійснять відповідні заходи. Також через канал «StopRussiaChannel» ви можете долучитися до блокування ресурсів окупантів у нашому інформаційному просторі. Щодня на каналі публікуються завдання з метою блокування не лише телеграм-каналів, а й інших інформаційних ресурсів (Instagram, YouTube, Facebook), які ворог використовує для ІПСО. Тож, якщо ви виявили подібні сторінки в соціальних мережах, канали на YouTube або Telegram, Ви можете повідомити наших модераторів через цей сервіс», – повідомив Артем Бахтіаров.

Будьте обережні! Пам’ятайте про безпеку в інтернеті та слідкуйте за тим, що Ви поширюєте у відкритому доступі. У разі потреби звертайтеся за допомогою на лінію 102 чи на сайт кіберполіції.

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: