“Вибирали, кого будемо везти першим”. Сумський медик – про роботу у військовій евакуаційній службі

14.11.2023

Сумський медик Дмитро Говорун пішов добровольцем у перший день широкомасштабного вторгнення. Він рятував поранених під час обстрілів Сум, зараз працює на території Сумської області. Дмитро розповів про особливості роботи медика евакуаційної служби.

Старший лейтенант медичної служби Дмитро Говорун демонструє рюкзаки для медичної евакуації. В них ліки, турнікети, кровоспинні засоби, термоковдри та інше медичне знаряддя: “Мішечок Амбу, для того, щоб можна було людину роздихати, якщо в неї проблеми з диханням – допомогти їй”.

Дмитро Говорун на момент вторгнення був інтерном в хірургічному відділенні обласної лікарні. Ще у медінституті цікавився військовою медициною і випустився з первинним офіцерським званням.

“Це було виховання, в мене батько дуже патріотична людина, і ми навіть пішли разом в перший день. Ми ще тоді, у 2021 році, в березні, підписали контракт з нашою бригадою, ми були в резерві разом з батьком. Разом служимо в одній частині. Перші дні були не те що складними, просто незрозумілими. Більшість з нас були цивільні люди. Були і герої АТО, і ті, хто воював до того, але більшість були цивільні люди, і не всі розуміли, що це таке”, – згадує начальник евакуаційного відділення медичної роти Дмитро Говорун.

Зараз Дмитро керує евакуаційним відділенням медичної роти, а починав лікарем у медпункті бригади. Надавав медичну допомогу і переправляв поранених до лікарень, починаючи з першого обстрілу Сум. Говорить, серед пацієнтів були не тільки поранені.

“Розумієте, це контингент не завжди був молодий. Ті хлопці, що молоді, вони пішли в перших рядах, а ті, що залишалися в тилу – це вже здорові мужики, в них свої хвороби, в когось тиск, в когось ще щось. І були такі моменти навіть, що були і інфаркти, і інсульти, тобто людина через стрес не витримувала, і ми її також евакуювали до лікарень”, – пояснює чоловік.

За словами Дмитра, під час служби доводилось рятувати і поранених російських солдатів.

“В нас була задача допомогти евакуювати поранених з тієї сторони, для того, щоб віддати їх в обмінний фонд. І виїжджали, і допомагали їм, щоб можна було потім наших забрати. Вони натрапили на один з наших блокпостів, хлопці їх перестріляли, сімох взяли в полон. Двоє з них були поранені, тому нас попросили допомогти”, – говорить Дмитро Говорун.

Найскладніше в роботі – швидко організувати евакуацію, додає чоловік. Також нелегко дається вибір у критичних ситуаціях.

“Не було такого, щоб прямо від цього залежало людське життя, просто ми вибирали, кого ми будемо першим везти, а хто залишиться трішки посидіти. І це найскладніше – правильно відсортувати, щоб це не була твоя помилка”, – пояснює начальник евакуаційного відділення медичної роти.

Чоловік говорить, що за майже два роки військова служба стала невід’ємною частиною його життя.

“Можливо, залишусь у війську, тому що, будемо відвертими, проблем також є багато, в плані переходу до стандартів НАТО. Я думаю, моє покоління якраз завершить цей процес”, – підсумовує Дмитро Говорун.

suspilne.media

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: