Командир 58 мотопіхотної бригади увійшов до 100 лідерів України

26.11.2023

Командир нашої 58 мотопіхотної бригади полковник Руслан ШЕВЧУК увійшов до 100 лідерів України за версією видання Українська правда «Лідерство в умовах війни» в категорії «Захисники», розповідають у 58 окремій мотопіхотній бригаді імені гетьмана Івана Виговського.

“Цей проєкт відрізняється від інших рейтингів, що визначають заможність чи впливовість. Бо на перше місце ми поставили таку важливу рису людського характеру як лідерство.  Сьогодні ми розкажемо лише 100 таких історій, хоча насправді їх значно більше. Озирніться навколо, і ви знайдете такі приклади лідерства, відважності, служіння серед своїх родичів чи друзів, знайомих чи колег.  Ви й самі можете бути таким лідером. Або стати ним.  Бо ця війна – також час чесних відповідей про себе, свої цінності та переконання. Час, коли потрібно брати на себе відповідальність та перемагати”, – розповіли організатори.

Руслан Шевчук

полковник 58-ої ОМПБр Збройних сил України

Руслан Шевчук став командиром 93-ї бригади “Холодний Яр” у січні 2022 року, за місяць до повномасштабного вторгнення, і командував нею до січня 2023-го. В бригаді його дуже добре знали – він три роки був заступником командира, займався бойовою підготовкою, очолював багатонаціональні навчання “Combined Resolve-XII”.

До повномасштабного вторгнення Шевчук підготував бригаду по-максимуму: зброя була заряджена, машини заправлені, люди споряджені, натреновані, готові воювати. Напередодні комбриг сформував батальйонно-тактичні групи, провів стройовий огляд.

На момент повномасштабного вторгнення бригада саме висувалася на рубежі в Сумській і Харківській області. Два батальйони буквально з коліс прийняли бій. Під керівництвом Шевчука бригаді доволі швидко вдалося дійти до кордону на деяких ділянках фронту.

26 березня 2022 року було звільнено Тростянець і навколишні населені пункти. 93-та повністю розбила підрозділи ворожої танкової Кантемирівської дивізії та вразила штаб 96-ої окремої розвідувальної бригади росіян.

Після цього були дуже важкі бої на Ізюмському напрямку. Шевчук сформував ще три батальйони – мотопіхотний і два стрілецьких, бригада потроху переламала ситуацію і почала звільняти населені пункти навколо Ізюма. Тим самим сформувавши передумови до великого Харківського контрнаступу.

Після цього 93-тю перекинули на Донеччину та поставили в оборону на ділянці Соледар – Бахмут. Попри важкі бої з дуже складним суперником – ПВК “Вагнер” – з’єднання під керівництвом Шевчука протягом серпня–грудня 2022 року утримувало ділянку майже без територіальних втрат.

Шевчуку від початку вторгнення росіян вдалося зібрати навколо себе “стару гвардію” – досвідчених командирів, які воювали в бригаді з 2014–2015 років.

Особливість його управління – людський підхід до кожного. Якщо він бачить, що людина працює, буде всіляко підтримувати, просувати. Утім, якщо вже прийняв по комусь кадрове рішення – переконати у зворотному майже неможливо.

Шевчук дуже рідко підвищує голос, його стиль управління не видається жорстким та авторитарним. При цьому в нього завжди виходить налагодити взаємодію між різними людьми, підрозділами так, що все працює і все вдається. І досягнення бригади на фронті протягом його керівництва – цьому приклад.

konotop.in.ua

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: