“Місце дислокації військових визначене”. У Сумах триває суд над обвинуваченим у державній зраді

14.12.2023

У Зарічному районному суді триває розгляд справи за обвинуваченням у державній зраді. Згідно з матеріалами справи, в червні 2022 року чоловік через телеграм-канал передавав співробітнику ФСБ дані про розташування та оснащення військових і блокпостів в населених пунктах Сумщини.

Справу про державну зраду розглядає колегія суддів Зарічного районного суду. Засідання розпочалося із розгляду клопотання прокурора про подовження обвинуваченому строку тримання під вартою, оскільки попередній строк спливає 3 січня. Обвинувачення просило подовжити його на 60 днів, адже кримінальне правопорушення належить до категорії особливо тяжких.

“Може переховуватися від суду та, відповідно, від відповідальності, яка йому загрожує у випадку визнання його винуватим у вчиненні кримінального правопорушення. Також матиме змогу впливати на свідків, які ще не допитані під час судового розгляду у даному кримінальному провадженні. Враховуючи проросійську позицію, враховуючи ті обставини, які йому інкримінуються, я вважаю, що він матиме змогу, перебуваючи на свободі, продовжувати вчиняти зазначені кримінальні правопорушення”, – зазначила прокурор Жанна Коротких.

Обвинувачений сказав, що заперечує проти такого заходу. Захист подав клопотання про зміну запобіжного заходу.

“Ми вважаємо, що такого запобіжного заходу, як домашній арешт, буде достатньо для того, щоб особа в повній мірі могла реалізувати свої процесуальні обов’язки та використати свої процесуальні права. Особа перебуває під вартою вже майже півтора року, тому просимо у клопотанні прокурору відмовити, а наше клопотання щодо застосування більш м’якого запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту задовольнити”, – сказав захисник підозрюваного Євген Страшок.

У зв’язку з воєнним станом суд постановив клопотання прокурора задовольнити і подовжити обвинуваченому строк тримання під вартою до 10 лютого.

Продовжилося засідання дослідженням доказів. Прокурор долучив до справи протокол і відеоспостереження за обвинуваченим, а також його листування у телеграм-каналі з номером, який використовує співробітник ФСБ по Курській області. За цим номером, за версією слідства, обвинувачений відправляв текстові повідомлення, фото, відео, гугл-карти з позначками розташування військових в населених пунктах Сумщини, а також інформацію про блокпости.

“При в’їзді в місто, перед заводом “Хімпром” близько 10 людей візуально на дорозі. Темно-зелена однотонна форма, на дорозі поставлені бетонні будівельні блоки заввишки у 2-3 метри, накриті камсіткою. Виставлені на дорозі так, щоб одна машина проїздила зігзагом”, – зазначила Жанна Коротких.

Також додала, що через телеграм обвинувачений отримував завдання дізнатися про військове озброєння, місце розташування військових, можливу присутність військових НАТО в регіоні тощо.

“Інформація підтверджена, місце дислокації військових визначене. З цих дверей виходили три особи, у піксельних футболках і у всіх світло-болотні штани, у всіх жовті наліпки на руках. На перший погляд, це ТРО ”, – сказала прокурор.

Події відбувалися у червні 2022 року. Тоді правоохоронці зафіксували також факт отримання обвинуваченим винагороди за передачу даних. На наступних засіданнях суд продовжить вивчати докази, а також має опитувати свідків. Графік засідань по цій справі колегія суддів розписала до червня 2024 року.

suspilne.media

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: