16.12.2023
Батьки учнів Андріяшівського ліцею, що на Роменщині, проти звільнення директора цього навчального закладу Євгенія Шевченка. Вважають, що він чудово справлявся зі своїми обов’язками. Втім, місцевий відділ освіти трудовий договір з ним не подовжив.
В Андріяшівському ліцеї навчається близько двох сотень дітей. Упродовж останніх двох років директором цього ліцею був Шевченко Євгеній Сергійович. Нині його трудовий договір закінчився і директорові його не подовжили.
Батьки учнів ліцею проти звільнення директора. Ладні, каже представниця батьківського комітету Наталія Панченко, зробити все можливе, аби його поновили на посаді: “Він скільки всього зробив: він садочок посадив, він клумби посадив, він частково ремонт зробив. Батьки ним дуже задоволені, в столовій ремонти поробив. По можливості, фермер купив огорожу, він своїми силами зробив із своїми працівниками. Ураган був і позривало шифер. Інший би ходив, пальці вєєром, а він схватив бензопилку, лазив там обпилював коло димаря”.
Євгеній Шевченко в ліцеї працював не лише директором, а й вчителем. “Учитель фізики, математики, інформатики. Він уміє підійти до них, він і на уроках так само: там пошутив, там той, туди-сюди, то й хотять вони й біжать на ті уроки.. Хоч і не розуміє, а в нього шось він розуміє”, — ділиться представниця батьківського комітету Любов Бутко.
Юлія Чигирин розповідає: “В мене мала як побачила в інтернеті, що він стоїть із книжкою (трудовою), вона прибігла до мене і плаче: мама, що, правда, що директора убрали? Кажу: ну доць, ну поки так. — Мама, що, вже нічого зробити не можна? Він, каже, на нас ніколи не кричав, не підвищував голос, знаходив із нами спільну мову. Він спілкувався з нами на уроках не було такого, щоб урок не вівся чи ще щось. Ну, каже, ми його любимо. Він, каже, до нас ставиться дуже добре”.
У підтримку директора ліцею та проти його звільнення батьки учнів зібрали понад 130 підписів. Звертались письмово і до Офісу президента. Звідти, кажуть, звернення перенаправили в Сумську обласну військову адміністрацію.
“Але ж, Сумська обласна адміністрація перенаправила сюди, в нашу сільську раду. І от наша сільська рада, якби, вона зацікавлена сторона у звільненні чогось нашого директора, нам назустріч не йде. І вона нам надає ось таку відповідь, що вони мають право звільняти директора і нам ніхто цього не пояснює: чому”, — розповіла представниця батьківського комітету Оксана Деркач.
Звільнили директора ліцею Євгенія Шевченка 8 грудня. За кілька днів, 14 грудня батьки учнів Андріяшівського ліцею з письмовим зверненням про подовження йому трудового договору прийшли на сесію в сільську раду, розповідає Оксана Моренко: “Шостого листопада була сесія, ми також приходили, робили звернення, бо ми розуміли, що час вже підходить. І ми балакали і з головою ОТГ і з відділом освіти. Але нам ніхто відповіді чіткої не дав: чому вони не хочуть продовжувати контракт”.
Сесія відбувалась за зачиненими дверима. Звернення від батьків розглянули, розповів голова постійної комісії з питань освіти Юрій Василенко: “Основним документом, який регулює трудові відносини директора закладу і начальника відділу є Закон України про освіту. Простими словами, це значить, що з керівником закладу, з яким термін підписується на підставі конкурсної комісії на два роки, термін може бути пролонгований, а може бути не пролонгований за згодою сторін. — А які причини того, що йому не подовжили контракт? — Я не можу Вам відповісти на це питання. За цим питанням треба звернутись до начальника відділу”.
Начальниці відділу освіти Людмили Євдокимової на сесії не було. В телефонній розмові, на питання про причини не подовження трудового договору з директором ліцею, жінка відповіла: “Вибачте, я зараз в лікарні знаходжусь. Не можу говорити”.
Про те, що батьки учнів ліцею проти звільнення директора голова Андріяшівської громади Інна Дибчинська знає. Її позиція така: “Я не розумію, чому створили конфлікт батьки. Там взагалі то контракт. Контрактом прописані певні умови, до якогось числа. Всі бігають, усі кричать. А Євгеній Сергійович жодного разу не виявив бажання в продовженні цього контракту: ані письмово, ані усно”.
Згідно з законодавством, говорить Євгеній Шевченко, він нікуди не мав звертатися: “В 21-му році я успішно склав екзамени і став керівником закладу. По законодавству мені підписали контракт на два роки з тим, що по закінченню мають пролонгувати на чотири, якщо не буде ніяких заперечень по роботі. 14 вересня цього року мені начальниця вручила попередження, що немає підстав продовжувати контракт. На запитання: що саме не влаштовую, вона сказала: без коментарів.”
Нині чоловік у пошуках роботи, говорить: “Є декілька пропозицій з міських шкіл, але освіта скільки принесла головного болю, що на сьогодні я вагаюсь, чи продовжити мені освітню кар’єру”.
Андріяшівський ліцей, каже Євгеній Шевченко, був для нього більше, ніж роботою: “Це моє життя… Тому що навіть колись мої учні рахували, що я понад 20 років ходжу до школи. Тому що, коли я пішов у перший клас у 99-му році і от сьогодні 2023-й, у мене все пов’язано з Андріяшівським ліцеєм”.
suspilne.media
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
21.11.2024 На Сумщині введені графіки аварійних відключень
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини