Де застосовуються композитні матеріали

05.01.2024

Композитні матеріали виготовляються з різних за властивостями компонентів, що при взаємодії один з одним підсилюють певні властивості. Для утворення композитів можуть використовуватися різні полімери, кераміка, метали та інші. Аби краще розібратися в особливостях застосування композитних матеріалів, спершу детально розглянемо їхні властивості.

Особливості й властивості композитних матеріалів

Добре розуміючи що таке композитні матеріали, можна виділити основні їхні властивості, адже вони залежать від особливостей компонентів, що використовуються у виготовленні. Поміж важливих властивостей композитних матеріалів варто виділити:

невелику вагу завдяки низькій густині, що дозволяє використовувати матеріал в певних галузях, де важлива легкість та міцність матеріалу;

жорсткість та стійкість до тиску, що робить матеріал незамінним для побудови певних видів надміцних конструкцій;

стійкість до впливу корозії та хімічних речовин. 

Залежно від складу деякі композитні матеріали можуть мати електроізоляційні властивості, надвисоку міцність, стійкість корозії чи впливу різних температур. Дуже поширені композитні матеріали в електротехніці, завдяки електроізоляційним властивостям, термостійкості, а також міцності до вигину. На сайті компанії Електропласт ви можете більш детально ознайомитися з різними видами композитних матеріалів, їхніми властивостями й технічними характеристиками.

Де використовуються композити

Композитні матеріали використовуються в різних галузях, адже мають універсальні властивості й довготривалий термін служби. Залежно від складу й характеристик матеріалу композити можуть бути застосовані в різних галузях:

космічна й авіаційна промисловість – для виготовлення структурних елементів фюзеляжу, крил й інших частин, що мають експлуатуватися в екстремальних умовах;

енергетика – для виготовлення лопатей вітряних сонячних батарей, бурильних труб, що мають надвисокі показники міцності й стійкості до агресивного впливу довкілля;

медицина – для виготовлення протезів чи медичного обладнання, де важливо мінімізувати вагу без втрати міцності.

Також композитні матеріали можуть використовуватися для виробництва спортивних товарів. Це можуть бути деталі велосипедів, ракетки та інше спортивне знаряддя. В різних галузях промисловості композитні матеріали незамінні в разі потреби виготовити надійні та стійкі до механічного пошкодження запчастини, що мають невелику вагу.

У виробництві водного транспорту, як і в разі авіабудівництва, композитні матеріали є незамінними завдяки поєднанню важливих властивостей, необхідних для отримання бажаної міцності й стійкості деталей до зовнішнього впливу. Для електрообладнання композити використовуються для виготовлення надлегких міцних корпусів, що додатково мають електроізоляційні властивості.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: