12.01.2024
Про забезпечення на Сумщині безбар’єрного доступу учасників освітнього процесу до освітніх послуг розповіла директорка Департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації Вікторія Гробова під час брифінгу в офіційному медіацентрі.
За словами посадовиці, у рамках кожної ланки системи освіти області передбачені безбар’єрні заходи для доступу всіх учасників до якісних і безпечних знань.
Безбар’єрність зараз вкрай актуальна у створенні безпечного освітнього середовища, тому у навчальних закладах області постійно збільшується відсоток укриттів та підвищується рівень їх комфортності. Так, минулоріч на облаштування 15 сховищ з державного бюджету було виділено 72 мільйони гривень субвенції. Таким чином на сьогодні у понад 88% закладів освіти області створено безпечні умови», – повідомила Вікторія Гробова.
Ще 211 закладів потребують оснащення, ремонту чи будівництва укриттів. До слова, цьогоріч на продовження облаштування сховищ у державі передбачено 2,5 мільярда гривень, які планується розподілити між областями.
На Сумщині також потужно працює система інклюзивно-ресурсних центрів, які займаються дітками з особливими освітніми потребами, дають рекомендації щодо формату навчання, визначають необхідність та спрямування корекційних занять. Наразі в області функціонує 20 таких центрів. У зв’язку із воєнними діями, з метою безпеки деякі з них проводять заняття дистанційно, але процес навчання не припиняється та корекційні програми не перериваються
«Діти з особливими освітніми потребами мають можливість займатися в очній, змішаній та дистанційній формі, із залученням супроводу асистентів, які допомагають їм опановувати знання. Наразі в закладах дошкільної освіти навчається 250 дітей у 124 інклюзивних групах та 182 дитини – в закладах загальної середньої освіти», – зауважила Вікторія Гробова.
Як підкреслила вона, парк шкільного автотранспорту також враховує вимоги доступності. Так, із 297 автобусів 19 – обладнані для перевезення дітей, які пересуваються на кріслах колісних. Із 23 автобусів, які було закуплено упродовж останнього часу, 3 облаштовані спеціальними підйомниками.
Безбар’єрний принцип також закладений у доступності дорослого населення області до освіти. Особи, котрі змушені змінювати спосіб життя, в тому числі, за станом здоров’я, мають можливість вступити до закладів професійно-технічної освіти. Третина цих закладів має адаптовані групи, тож тут є можливість отримати додаткову чи робітничу професію. За цим же принципом працюють і заклади фахової передвищої та вищої освіти. Одним із таких прикладів є створений у СумДУ Центр ветеранського розвитку.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
21.11.2024 На Сумщині введені графіки аварійних відключень