20.01.2024
Північне Сяйво, або полярне сяйво, зазвичай спостерігається в районах близьких до полярних кіл, таких як Скандинавія, Аляска, Канада, та інших північних регіонах. Однак у деяких випадках сяйво може бути видно й у південних широтах, включаючи Україну. Це відбувається через сонячні спалахи та сонячні вітри, які впливають на магнітне поле Землі. Коли ці частки сонячного вітру взаємодіють з атмосферою Землі, можуть викликати світіння атомів і молекул у верхніх шарах атмосфери, що призводить до видимості північного сяйва.
Повір’я, пов’язані з полярним сяйвом
Оскільки видовище це досить рідкісне, люди вважають, що воно має щось означати. На офіційному сайті з ігровими автоматами теж є кілька ігор на цю тему, бо вона є популярною. У різних культурах існує безліч народних прикмет та легенд, пов’язаних із явищем Північного Сяйва (полярного сяйва):
у деяких культурах Північне Сяйво сприймається як ознака чи передвістя подій. Наприклад, деякі люди можуть вважати, що явище Північного Сяйва передбачає зміни в погоді або інші природні явища.
у різних міфологіях та фольклорі Північне Сяйво часто асоціюється з духами, богами чи іншими надприродними сутностями. Наприклад, у скандинавській міфології вважається, що сяйво пов’язане з богом війни Одіном. Тож сяйво може бути передвісником воєнних подій;
у деяких регіонах люди можуть вважати, що поява Північного Сяйва передбачає настання холодів і зими. Це пов’язано з тим, що явище часто помітніше в холодні пори року.
В Україні бачення північного сяйва пов’язане із сильними сонячними спалахами та геомагнітними бурями, які можуть тимчасово розширювати області, де це явище стає видимим. Такі умови можуть виникнути у періоди сонячної активності, яка зазвичай відбувається кожні 11 років. Але зважаючи на те, що частіше полярне сяйво видно саме в зимовий час, можна сказати, що передбачення холодів певною мірою є правдивим. Так само як і воєнних дій, які зараз відбуваються на нашій території.
Що відбувається насправді
Сильні сонячні спалахи є різким і тимчасовим збільшенням яскравості на Сонці, яке супроводжується викидами енергії у формі рентгенівських і ультрафіолетових променів, а також потоком заряджених частинок. Спалахи зазвичай класифікуються залежно від їхньої інтенсивності в рентгенівському діапазоні.
Спалахи породжують інтенсивне випромінювання в рентгенівському та ультрафіолетовому діапазонах. Це випромінювання може проводити іоносферу Землі та створювати перешкоди у роботі радіозв’язку. Разом з випромінюванням спалаху часто супроводжуються викидами маси корони — величезними хмарами заряджених частинок, спрямованими у космос. Коли ці хмари досягають Землі, можуть викликати геомагнітні бурі. У піку активності, кількість та інтенсивність сонячних спалахів зазвичай збільшується.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину