19.02.2024
Багато людей повертаються до України та не мають де жити. Також багато хто приїздить до більш безпечних регіонів. Тож ринок оренди нерухомості знаходиться в постійному русі. Попит завжди приваблює аферистів, тому в останні роки почастішали випадки махінацій при винайманні житла.
З чим можна зіткнутись під час пошуку квартири
Якщо ви розумієте, що ризикувати варто лише в https://nap-ua.org/mobilnyj-dodatok-elslots/, а в інших сферах життя віддаєте перевагу вивіреним рішенням, вам буде цікаво, як же винайняти житло і не потрапити на аферистів. Адже у ринку нерухомості в Україні та так багато проблем, починаючи від нерівномірного розподілення цін до жахливих умов, в яких пропонують жити певні власники. Та ще й беруть за це чималі кошти. Але до афер як таких це не відноситься, якщо людина заздалегідь розуміє що саме і за які кошти винаймає.
Портали з оголошеннями попереджають майбутніх орендарів про те, що за останні два роки кількість шахрайських оголошень зросла майже на 30%. Це доволі тривожний дзвіночок, який варто пам’ятати, як нагадування собі під час пошуку. Головні ризики, про які попереджають спеціалісти:
оренда вигаданих квартир;
ризик втратити передплату;
перездача квартири, яка вже зайнята.
Найбільше люди “клюють” на красиві оголошення за привабливими цінами, в гарному районі та з супер ремонтом. Звучить красиво, чи не так? От і шахраї знають, що багато хто шукає саме такі варіанти, тож щедро розсипає по дошках оголошень такі об’яви. Коли з’являються люди, готові орендувати житло, шахрай просить перевести невеличку передплату. Адже на таке житло, самі розумієте, є багато претендентів, тож: хто перший заплатить, той і отримає. І багато людей, яким житло потрібно негайно, переказують гроші на картку. Іноді це може бути не дуже значна сума, наприклад 1000 або 2000 грн. А деякі нахабники вимагають і по 200-300 доларів одразу. Після отримання переказу вони звісно зникають.
Як не потрапити на вудку
Щоб не попасти в таку ситуацію, ніколи не варто платити гроші, не побачивши квартиру. Та й навіть тоді, варто перевірити документи у людей, які називають себе власниками, та перевірити, чи є у них право власності саме на це житло, перш ніж заплатити за нього.
Ще одна схема, якою часто користуються недобросовісні орендодавці, особливо в регіонах, куди зараз масово їдуть українці: здача на короткий термін замість довгострокового житла. Головну вигоду з цього отримує рієлтор, який буквально кожен місяць приводить довірливих громадян в одну й ту саму квартиру. Люди заселяються, а через кілька тижнів власник просить їх виселитись, навіть повертає передоплату. Але гроші, які були сплачені рієлтору, не повертаються. Щоб не потрапити в таку ситуацію, потрібно підписувати договір оренди, в якому чітко встановлювати терміни проживання та орендну плату.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину