28.02.2024
Від центру міста Білопілля до кордону з Росією — 10 кілометрів, від околиці — 6. Місцеві мешканці розповіли про події річної давнини та чи відновлюють власне житло.
88-річний Віктор Блажко близько 50 років мешкає у Білопіллі. Він — один з тих, чиє житло пошкодило під час обстрілів російських військових. Майже рік тому російські війська обстріляли місто.
Тоді, за словами Віктора, почули близько сотні вибухів. Після нічного обстрілу його квартира залишилась без вікон та дверей.
Моя квартира, саме балкон, знаходиться навпроти відділення поліції. До цього часу не зрозуміло, чи була це крупнокаліберна артилерія, чи бомба. Але впало саме у двір відділення поліції, яку буквально зруйнувало. А 50 метрів від вибуху — моя квартира і мій балкон. Тут побило фасад, пробило несучу стіну будинку. Перелетіло через спальну кімнату, де я спав.
Масований удар по місту військові РФ нанесли 24 березня 2023 року. Тоді загинули двоє людей, ще 9 були поранені.
Один крупний уламок пролетів над головою, а менші – під ногами розбили ліжко. Той, що пройшов зверху пробив гардероб, стінку, перегородку і впав у ванну кімнату. Я до цього часу не можу збагнути, як я залишився живим.
У цьому будинку мешкає Олександр Кожухов — заступник міського голови. Тієї ночі він з родиною були вдома. Через влучання у приміщення поліції, вибуховою хвилею пошкодило усі квартири у будинку у тому числі і його.
У мене у квартирі стелі немає. В залі вона обсипана вся, немає відкосів, жодне вікно не вціліло, а було 5 вікон. Все повиривало, порозносило. 24-го зранку квартири майже не було.
Нині, говорить Олександр Кожухов, місту допомагають благодійники у вигляді будівельних матеріалів. Наразі із 12 квартир мешканці п’яти скористалися державною програмою “єВідновлення”.
За словами Білопільського міського голови Юрія Зарка, у місті мешкає близько 13 тисяч людей. До міської громади, крім Білопілля, входить 53 села. З десяти старостинських округів, сім – розташовані безпосередньо на прикордонні. Є села, звідки виїхали всі люди.
Наприклад, село Волфине, яке зараз практично все знищене, не проживає жодної людини, й на превеликий жаль, ми не маємо можливості прийняти документи від людей для відновлення, тому що процедура так прописується, що повинні там бути акти обмеження тієї самої поліції, які б підтверджували факти. Село фактично на нулі 0і це дуже небезпечно, і зараз люди не можуть оформити єВідновлення.
У своїй квартирі, розповідає Олександр Кожухов, вставили нові вікна, ремонт вирішили робити пізніше. Нині, ж говорить чекатимуть перемогу.
Щоб всі хлопці, які воюють, повернулися додому неушкодженими до своїх родин, до своїх дітей. Щоб займалися будуванням своїх родин, а не цією клятою війною.
suspilne.media
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян