Що цікавого є в Богодухові: розповідає сайт “Мій Харків”

29.02.2024

Богодухів – місто, яке розташоване на північному заході Харківщини на березі річки Мерла. Тут дуже гарні мальовничі місця. Знайомимося з історією Богодухова разом з “Мій Харків” та перераховуємо найцікавіші пам’ятками, які можна тут подивитися.

Богодухів — місто, засноване Тимофієм Крисою

Перші згадки про Богодухова датуються 1660 роками. Дата заснування Богодухова – 1662 рік. З появою міста пов’язана цікава історія. Сюди прибули на поселення понад тисячу русинів на чолі з отаманом Тимофієм Крисою. Одне із сіл у Богодухівському районі сьогодні названо на честь нього. Поселенці збудували тут земляний вал, острог та свої житла.

У 17 столітті на ці місця регулярно набігають кримські татари. На початку 18 століття землі зазнають нападів шведів. У ці роки Богодухів поєднував Охтирку та Харків та був сотеним центром козацького полку.

Пізніше землі входять до складу Російської імперії. У 1781 році Богодухів отримав статус повітового міста і набув свого герба. Тут було розвинене землеробство та різні промисли: робили вироби зі шкіри та шили взуття, добре розвивалися ремесла, промишляли чумаки. Торгівля йшла повним ходом, працював содовий завод, водяні та парові млини.

Що подивитися в Богодухові: замок та краєзнавчий музей

У Богодухові небагато пам’яток. Сюди варто приїхати заради відпочинку на природі. Але кілька цікавих місць ми все-таки знайшли. Багато хто з них пов’язаний з подіями Другої світової війни.

Одне з найцікавіших туристичних місць у Богодухівському районі – це знаменитий Шарівський замок. Щороку сюди приїжджають тисячі туристів.

Замок є палацово-парковим комплексом 19 століття, що колись належав цукровому магнату Леопольду Кенігу. Кілька років тому в Шаровський замок почали пускати квитками. Сьогодні можна зайти всередину замку, подивитися на зали та кімнати, головні фасади та веранди, побачити старовинну ліпнину. А також можна прогулятися красивою мальовничою парковою зоною біля палацу та липової алеї.

Всім любителям історії та природи рідного краю варто відвідати Краєзнавчий музей. Тут працює 5 залів, експозиція музею налічує понад 3000 експонатів. Можна ознайомитись з археологією цього краю, побутом поселенців та чим може похвалитися сучасний Богодухів.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: