Золота медаль та Золотий глобус – для українських біатлоністів

01.03.2024

Останній день зими був багатим на біатлонні старти. На Юінорському чемпіонаті світу в естонському Отепяя в української збірної довгоочікувана нагорода.

Як повідомляє ФБУ, доля перемоги вирішувалась на останній стрільбі. Шведка Тангландер схибила тричі, а от Бужо відпрацювала чисто і першою пішла на фінішне коло. Поки лідери промахувалися, Олександра Меркушина з Тернополя закрила всі мішені і вийшла на дистанцію другою. Навздогін їй кинулися італійка Карлотта Гаутеро та француженка Лу-Анн Дюпон Баллє Ба. Олександра, на жаль, допустила два промахи на першій та другій стрільбі. Та яке українка видала фінішне коло! Вона дістала Бужо і першою перетнула фінішний створ! На честь чемпіонки коментатор на стадіоні Техванді вигукнув: «Слава Україні!». Для збірної України це перша медаль на ЧС! Срібло дісталось представниці Франції Бужо, бронза – у італійки Гаутеро.

Непогано виступила і представниця Сумщини Ксенія Приходько, чисто відпрацювавши на стрільбищі дівчина фінішувала 13-ою.

Мас-старт-60. Дівчата:

1. Олександра Меркушина (1+1+0+0) 28:17,2

13. Ксенія Приходько (0+0+0+0) +1:23,9

У юнаків сумчан чекав черговий провал:

58. Микола Грущак (1+1+1+4) +5:49,5

60. Олександр Біланенко-мол. (2+2+2+2) +6:21,6

У юніорів спортсмен із Тернополя став четвертим – 4. Віталій Мандзин (0+0+1+0) +46,3. Проте Віталій став переможцем у заліку мас-стартів і отримав омріяний Глобус.

Наші: 12. Богдан Борковський (0+1+1+0) +1:33,7

43. Сергій Супрун (1+3+0+0) +3:26,7

Також чоловічим спринтом розпочався сьомий етап Кубка IBU в Обертілліаху. 5 із 6 стартувавших українців – вихованці сумського біатлону: