02.03.2024
2 березні пройшли останні гонки у юніорів на чемпіонаті світу з біатлону в естонському Отепяя.
Головними претендентами у цій дисципліні були фаворити чемпіонату: команди Норвегії, Німеччини, Італії. Та сьогоднішня гонка пішла не за звичним сценарієм і подарувала збірній України срібло, пише biathlon.com.ua.
Естафета була дуже цікавою, з частою зміною лідерів, радісними та драматичними моментами…
За команду України на першому етапі біг Степан Кінаш. На першій стрільбі йому знадобився один додатковий патрон, тож на друге коло Степан пішов на 12-ій позиції з відривом від лідера у 18 секунд. А лідером став представник Швеції Оскар Андерссон, практично слідом за ним зі стадіону вийшов Марко Барале, італієць також відстрілявся чисто, третім був казах Даніл Червенко.
Друге коло та стрільба стоячи дещо змінила склад лідерів, на першій позиції проміжного протоколу так і залишився швед, а от на другу вийшов естонець Марк-Маркос Кехва. Третім, у 7-ми секундах від лідера на фінішне коло пішов українець. Та на передачі естафети Степан був п’ятим, відправивши у боротьбу нашого Богдана Борковського.
На останньому колі першого етапу всі спортсмени включили свої найвищі швидкості, тож лідери гонки знов змінилися: Словаччина, Чехія, Швейцарія.
Вогневий рубіж зазвичай вносить свої корективи у розстановку команд по дистанції. На цей раз після стрільби лежачи вперед вийшов чех Людек Абрахам, він діставав два додаткових патрони, та зберіг лідерство. Наш Богдан прийшов на стрільбу другим, та досить довго працював із запасними патронами, тож зі стадіону вийшов 4-м, у 9-ти секундах від лідера. Ну, а на другу позицію перемістилась команда Швейцарії, на третю Швеції.
До стрільби стоячи лідера наздогнав Сіверт Герхардсен, нагадаємо, що норвежець став чемпіоном світу у мас-старті-60. Він швидко та чисто відпрацював на вогневому рубежі і очолив пелотон. Другим на трасу пішов представник Німеччини, бронзовий призер спринту, Лінус Кеспер, третім – чех. А от Борковський знов затримався на стрільбі, використавши на цей раз всі додаткові патрони, на передачу естафети він вийшов 7-им, відстаючи від норвежця майже на 50 секунд. На фінішному колі Богдан намагався нівелювати своє відставання і естафету передав нашому Сергію Супруну п’ятим.
Норвежець Уле Сурке, отримавши естафету першим, зумів зберегти цю позицію і після стрільби лежачи, діставши тим не менш один запасний патрон. Добре пройшов іспит стрільбою і Давид Еліас, чех другим пішов зі стадіону, на третю позицію перемістився австрієць Фабіан Мюллауер. Українець з одним додатковим патроном не втратив 5-го місця.
Стрільба стоячи дуже драматично склалась для Уле Сурке – два штрафних кола. Втім, хибив не тільки він, а і Беньямін Менц, який зайшов на коло штрафу, австрієць же взагалі «настріляв» чотири кола штрафу.
Тим часом вперед вийшов француз Тео Жіро-Пуайо, навздогін кинувся норвежець, а третім з відмінною стрільбою на передачу естафети побіг Супрун.
Практично одночасно передали естафету представники Норвегії та Франції, Сергій Супрун відправив у гонку Віталія Мандзина третім.
Ісак Фрей, який везе додому два золота та срібло ЮЧС, до першого свого вогневого рубежу випередив француза Жака Жеффері, тазатримався на вогневому рубежі через три додаткових патрони, неточно стріляв і представник команди Франції. Віталій також використав два додаткових набої але третю позицію за собою зберіг.
Фрей взяв себе в руки та на стрільбі стоячи працював швидко і без помилок, лідером відправившись за естафетним золотом. У француза стійка не пішла, він пішов на штрафне коло. Тим часом Віталій діставши два додаткових патрони вийшов зі стадіону Техванді другим. Та попереду було ціле фінішне коло, а за Мандзиним бігли досить швидкий француз та Леонард Пфунд, чемпіон світу в індивідуальній гонці.
І Віталій Мандзин – володар малого Кришталевого глобусу у мас-стартах, витримав цей бій і здобув для України таке омріяне срібло, яке для нас сьогодні на вагу золота! Вітаємо хлопців та всю нашу команду!
Бронза дісталась французам.
Серед юніорок українки посіли восьме місце. Там сумчанок не було.
Естафета. Юніори
1. Норвегія (3+12) 1:25:03,1
2. Україна (0+11) +56,5
3. Франція (1+10) +1:06,0
4. Німеччина (1+13) +1:49,4
5. Чехія (3+12) +2:08,4
6. Польща (2+9) +2:42,1
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
24.11.2024 Вибухи з танку та артилерії: вночі ворог здійснив 2 обстріли Хотінської громади
24.11.2024 Знаменита актриса попросила шанувальників підтримати Глухів та Суми
24.11.2024 Сумський завод релокувався на Тернопільщину
24.11.2024 Сумчани самостійно збудували спортивний майданчик в одному з житлових масивів
24.11.2024 Під Сумами хіміки ДСНС вилучили небезпечну речовину