Печія у вагітних: причини проявів та як позбавитись симптомів

29.03.2024

Печія є одним з найпоширеніших шлунково-кишкових симптомів у вагітних, що значно погіршує якість їхнього життя. Печію вагітних також відносять до ГЕРХ, визначають як специфічну форму захворювання, пов’язану з особливостями фізіологічних процесів в організмі жінки в цей період. Необхідно підкреслити, що печія, обумовлена вагітністю, може самостійно зникнути в післяпологовий період та зазвичай не призводить до формування ерозій і виразок стравоходу. На сайті rennie.ua ви знайдете багато цікавої та корисної інформації про методи та способи боротьби з таким неприємним явищем, як печія.

Від чого печія у вагітних?

Печія є поширеною недугою під час вагітності, особливо проявляючись у третьому триместрі. Печія в першому триместрі вагітності турбує 22% жінок, у другому триместрі – 39%, а в останньому триместрі – 72%. Це пов’язано з тим, що під час вагітності організм виробляє гормони, які можуть призвести до розслаблення сфінктера між стравоходом і шлунком.

Як наслідок, підвищується ймовірність потрапляння вмісту шлунка в стравохід, що викликає відчуття печіння в області грудей і горла. Збільшення тиску на шлунок через ріст дитини також може призвести до потрапляння шлункового вмісту в стравохід.

Не хвилюйтеся, це не зашкодить вашому малюку, але для вас це може бути дуже дискомфортно. Полегшення забезпечує препарат Ренні, який можна приймати під час вагітності, за умови, що він приймається за інструкцією.

Основні причини розвитку печії у вагітних:

дисфункція нижнього стравохідного сфінктера (НСС), обумовлена ефектами гормонів;

підвищення внутрішньочеревного тиску внаслідок збільшення матки;

порушення моторики шлунково-кишкового тракту через змінений гормональний фон;

феномен постпрандіальної кислотної кишені збільшує вірогідність рефлюксу шлункового вмісту у стравохід та розвиток печії.

Отже, причини печії у вагітних обумовлені як гормональними, так і механічними впливами.

Симптоми печії під час вагітності включають:

біль у грудях;

відчуття печіння в грудях або горлі після їжі;

поява пекучої рідини з кислим або солоним смаком у задній частині горла;

нудота;

утруднене ковтання.

Що ж робити щоб зняти печію у вагітних? Дотримуйтесь наступних порад:

Занадто швидкий прийом їжі збільшує ймовірність виникнення печії. Намагайтеся розслабитися і насолоджуватися їжею.

Намагайтеся з’їдати 5-6 менших порцій через коротші проміжки часу замість 3 великих прийомів їжі на день, щоб уникнути перерозтягування шлунка і послаблення тонусу нижнього стравохідного сфінктера.

Намагайтеся зберігати вертикальне положення після їжі, оскільки в положенні лежачи їжа може повертатися назад зі шлунковою кислотою. На пізніх стадіях вагітності бажано спати з підтримкою двох або трьох подушок, щоб розташувати верхню частину тіла вище.

Спокій та уникнення стресу допоможуть вашій травній системі функціонувати належним чином.

На жаль, навіть дотримуючись усіх порад щодо уникнення печії під час вагітності, ви можете виявити, що деякі симптоми печії все ж таки з’являться. Завжди консультуйтеся з лікарем або фармацевтом, перш ніж приймати будь-які ліки під час вагітності.

Література

1. Бреславець, Ю. С. (2019). Особливості фармакотерапії гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у вагітних. Gastroenterologia (2308-2097), 53(3).

2. Драгомирецька, Н. В., Калініченко, М. В., Іжа, Г. М., & Заболотна, І. Б. (2019). Сучасний підхід до фармакотерапії гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у вагітних. Український медичний часопис, (1 (1)), 65-67.

3. ГОНЦАРЮК, Д., ФЕРФЕЦЬКА, К., & ДОРОГОКУПЕЦЬ, А. ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНА РЕФЛЮКСНА ХВОРОБА І ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ У ВАГІТНИХ. INTERNATIONAL INDEPENDENT SCIENTIFIC JOURNAL​ Учредители: Jagiellonian University, (36), 5-9.

*Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров`я. Перед застосуванням зверніться за консульстацією до лікаря.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: