02.04.2024
Основні напрямки роботи службових собак – це пошук наркотиків та вибухівки, розшук зниклих людей і загиблих. Як вдається навчити цьому підопічних, чому обрали таку професію і які її особливості, напередодні професійного свята розповіли інспектори-кінологи Нацполіції Сумщини.
Серед тих кого тренують – малінуа Емі, їй 8 місяців. Кінологиня Катерина Осокіна з допомогою активних ігор розвиває у собаки інстинкт здобичі. Ці навички ляжуть в основу її майбутньої пошукової роботи.
“Це молодий собака, який готується до пошуку наркотичних речовин та їх аналогів, зараз ми лише граємося з нею, розвиваємо інстинкт здобичі для подальшого переведення її на пошук необхідних речовин. Спокійна, контактна дуже до людей, до інших тварин”, – пояснює молодша інспекторка-кінологиня Кінологічного центру ГУНП в Сумській області Катерина Осокіна.
Також тренують і німецьку вівчарку Барні. Йому 2 роки й 2 місяці. Собака може продемонструвати, як знаходить в ящику імітатор або замінник наркотичних речовин. З Вікторією пес познайомився, коли йому було 9 місяців.
“Він був бешкетником. Я довго працювала з ним, щоб зрозуміти, як з ним знайти спільну мову. Він працює на пошук вибухових речовин і матеріалів, ми з ним їздили на змагання у 2023 році, зайняли 3 місце серед багатьох силових структур, їздимо часто на замінування в Сумах”, – говорить молодша інспекторка-кінологиня Вікторія Кудрявська.
Інспектор-кінолог Сергій Галушка раніше працював у патрульній службі, потім змінив роботу і почав навчати собак. Перш за все, бути кінологом – означає працювати в парі, як говорить Сергій. Важливо розуміти свого чотирилапого напарника, мати гарний контакт і довіряти одне одному. Сергій зокрема працює з німецькою вівчаркою Алексіс.
“Це службовий собака Алексіс з пошуку наркотичних речовин. Їй три роки, вона гіперактивна, любить гратися м’ячиками дуже. Для неї наша робота – це гра. Коли Алексіс знаходить імітатори запаху, або на виїздах ми знаходимо наркотичні речовини, вона позначає тим, що завмирає, у будь-якому положенні в принципі, але завмирає”, – пояснює інспектор-кінолог Сергій Галушка.
Німецька і бельгійська вівчарка, лабрадор ретривер, кокер-спанієль – таких собак найчастіше залучають до роботи в кінологічному центрі Нацполіції. Собак з дитинства тестують, визначають їх тип мотивації і напрямок, де пес може проявити себе найкраще.
“Подобається робота з собаками, що можна з ними спілкуватися: ти пояснюєш їй, що ти хочеш від неї, і коли ти бачиш, що собака тобі все це віддає, і все виходить, то дуже хочеться працювати, хочеться покращувати свої робочі якості”, – говорить Вікторія Кудрявська.
“У мене було багато різних професій, але завжди тягнуло до собак, і коли я себе спробувала кінологом, я зрозуміла, що це саме моє, мені дуже подобається з ними займатися, я і вдома маю дуже багато собак”, – каже Катерина Осокіна.
Наразі в кінологічному центрі Головного управління Нацполіції працюють близько 40 собак. Основні напрямки їх роботи: пошук людей за слідом, наркотичних та вибухових речовин, останнім часом розвивається напрямок пошуку загиблих. Нерідко собаки живуть вдома у кінологів і щоранку приїздять разом із ними на службу. Постійно разом зі своїми наставниками і Ема, Барні та Алексіс.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину